Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Első versem. Milyen lett?

Első versem. Milyen lett?

Figyelt kérdés

Út


Van egy út, melyen sokan járnak. Egy út, amelyhez sok sok emlék köt. Vágyam, hogy egyszer én is ezt az utat járhassam.


Rátértem egy útra. Egy útra, mely szikrát gyújtott bennem. Furcsa érzés ez... Arra késztet, hogy tovább menjek.


Járom az utam. Gondozása erőigényes, de a szikrából fakadó tűz, mint a gőzgépet hajt meg. Csak úgy átsuhanok rajta. Nyomomban virágok, búrjánzó erdők teremnek.


Járom az utam. A láng veszített erejéből. Tempóm már nem a régi, az út gondozása nehézkes. Így az általam termő növényzet is egyre ritkásabb. De minden erőmet beleadva, haladok tovább rajta.


Járom az utam. S a kioltott láng ami már csak fel-fel lobban, most örökre kialudni látszik... Megálltam. Nem tudom mi lesz...


Jártam az utam. Amelyre ha visszatekintek, már csak kopár síkság veszi körül. Egy út amelyről úgy éreztem le kellet térnem. Egy út, melyhez sok-sok emlék köt, de már nem terem több virágot nekem.


Ég veled *****.



U.i: tudom közhelyes megminden de nem hagyott aludni és csak gyorsan kiírtam magamból 😅



2020. júl. 28. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha leszámítjuk, hogy ez nem vers, akkor jó. :) Szedd rímekbe és akkor majd vers lesz, és még jobb.
2020. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de akkor ennek mi a műfaja? Tudom kicsit gáz de tényleg nem vagyok tisztában ezekkel 😅. Nem hiszem hogy átírom rímesre egyébként.
2020. júl. 28. 12:13
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

Filozófiai eszmefuttatas

ELTE bolcseszkar?!?

2020. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Prózaként, az asztalfiókba megjárja.
2020. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Vers ez. Csak egy-egy versszakot folyamatosan írt le, nem soronként. És a rímek is megvannak.

Ha neked jól esik, írd ki az érzéseid, de szerintem ez inkább csak neked jelent valamit. Sokan írnak, főleg tini és fiatal felnőttkorban. Ez is az a kategória.

2020. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Bár én nem nevezném versnek, de az érzelemvilága mindenképpen tetszik. Inkább prózának nevezném, nem igazán találtam benne rímeket. Amivel próbálkozol, az prózai líra, ami engem is vonz, és szívesen olvasok ilyesmit. Engem valahogy akadályoznak a rímek és a szótagok az érzelmeim kifejezésében.
2020. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Ez kegyetlenül rossz.
2020. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos ez nem vers inkább líra, túl hosszúak a sorok, nincs benne rím és nem vers alakja van de a tartalma jó. Fog ez menni ne ad fel.
2020. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

A vers közel összes műfaja a líra műnemébe tartozik, csak hogy tisztàzzuk a dolgokat.

Válasz: Ez nem vers. Egy vers sorai viszonylag rövidek, és soruk általában összecseng, minimum félrímben. Ugyan létezik olyan, hogy "szabadvers", de én azt nem nevezném versnek, sem művészetnek személy szerint. A vers legfontosabb eleme a sor, a tiedben ez nem található meg.

Vannak benne jó szavak, de sok benne az ismétlés, ezt inkább átalakítva egy monológként tudnám elképzelni egy drámában/forgatókönyvben/filmben.

Üdv, egy költő.

2020. júl. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!