Lerajzolsz engem?

Figyelt kérdés
Miért ez az első kérdése bárkinek, aki felfedezi, hogy valaki a környezetében esetleg alkot. Teljesen mindegy, hogy milyen témában, stílusban vagy eszközzel dolgozik az illető, a hozzá nem értőknek mindig ez az első kérdése. Miért?

2020. júl. 30. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert mit kéne kérdeznie egy "hozzá nem értőnek"?

A legtöbb ember szeretne magáról egy képet. Persze ha azt hiszi, hogy ez ingyen van, akkor az gáz.

Sajnos vannak ilyenek. Én egyszer rajzoltam anyám egyik munkatársának a két gyerekét. Előtte nem egyeztünk meg pontos árban. Elkészítettem a képeket, és tetszett is az anyukának, de 5-5 rugót már nem volt hajlandó fizetni értük.

2020. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már kezdtem volna írni egy cifra választ, mert azt hittem, te is ilyen vagy. :D Amúgy meg is válaszoltad magadnak: azért, mert nem értenek hozzá. Tökmindegy, hogy te éppen egy tájképet festesz, aki nem ért hozzá, az azt fogja hinni, hogy portrét is tudsz csinálni, vagy bármit. Illetve a rajz pont olyan, hogy sokkal könnyebnek tűnik mint amilyen, ezért vannak sokan felháborodva, amikor a művész pénzt kérne egy rajzért.

De hogy konkrétan miért mindig magukat akarják lerajzoltatni, szerintem azért van, mert ha látják, hogy az adott művésznek van egy rajzstílusa, akkor egyszerűen kíváncsiak, hogy hogy nézhetnek ki abban a stílusban.

2020. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bárcsak így lenne, sajnos a tapasztalatim 95%-ban fotóról egy az egyben lemásolt portét akarnak, és igen, többynire ingyen vagy nagyon alacsony (kb 500Ft) árért.
2020. júl. 31. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
régen voltak művészek kreátorok váci utca(ma,estleg du.?)nem tudom vajdahunyad vára ott a volt nőmmel is lerajzolt egy idősebb hölgy-kár mert szinesebbé teszi az olykor fancsali arcot is...
2020. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Daniel Cagliguri , már megint nem a kérdésre válaszoltál. De, gonolom, élvezed a trollkodást.
2020. aug. 2. 09:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!