Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írtam egy verset. Miből...

Írtam egy verset. Miből állapítsam meg, hogy jó lett-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon felszínesen hangzik a kérdés, viszont nem az. Nemrég elveszítettem egy számomra nagyon fontos személyt, minden éjszaka feltörnek bennem az érzések és azt éreztem, hogy ki kell írnom magamból.

Azonban nem szeretném kidobni az ablakon, ezért érdeklődöm, hogy miből állapíthatom meg, hogy jól sikerült-e.



2020. aug. 23. 23:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Tedd ki, vagy privát küld el..
2020. aug. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem szeretném “publikálni”.

Általános érvényű dolgokra vagyok kíváncsi.

2020. aug. 23. 23:58
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rakod ki sehova nem mindegy, hogy jó-e ? Amúgy szerintem nincsenek általánosságok.
2020. aug. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem mindegy. A saját magam véleményét sokkal fontosabbnak tartom, mint idegenekét.
2020. aug. 24. 01:02
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Olvastasd el valakivel, esetleg magyartanárral. Bár vannak ilyen oldalak, ahova feltöltheted az írásaidat, ott is mondhatnak véleményt.
2020. aug. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Jó ötlet, de sajnos nekem már nincs magyartanárom. :)

Hallottam a poet.hu-ról, de nem jókat.

2020. aug. 24. 01:08
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a világ bétái egyesüljetek fb csoportba beléphetnél. Ott verseket is elolvasnak. Én megismertem néhány kedves emebrt.
2020. aug. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi a célod vele?


Ha pusztán az alkotás öröméért írsz, akkor gratula, jó verset írtál. Persze tíz év múlva sok gyakorlás után sokkal jobbat fogsz.

Örülj a mának, a ma eredményeinek.


Ha szeretnéd másokkal is megosztani a verseidet, tedd fel őket a netre.

De ne kösd az önértékelésedet az online vállveregetésekhez meg likeokhoz, az átlagember kiszámítható és nagyon egyszerű ízlése van. 500 megtekintésből talán ha 15-20 likeot ha kapsz, meg 4-5 kommentet. Màr ha szerencsés vagy...


Ha professzionálisan akarsz írni akkor persze nézhetsz frappáns rímeket, olvashatsz és elemezhetsz verseket híres szerzőktől.

Az, hogy mi fogja meg a kiadót tök szubjektív. Technikán is múlik, de nem csak az kell.

2020. aug. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt érzed egy kész versnél, hogy nem tudsz vele betelni, és akárhányszor is olvasod el, nem tudod megunni, akkor valószínű, hogy jó a vers. Ha nem érzed azt, hogy jaj, valahogy nem az igazi, ehelyett a szó helyett mást kellene találni, mert ez nem fejezi ki hajszálpontosan azt, amit mondani akarsz, akkor még dolgozz rajta.

A jelzőkkel jó, ha takarékosan bánik az ember, és igyekszik a lehető legtömörebben, a lehető legkevesebb szóval elmondani a lényeget. Nem kell szájbarágósnak lennie, sokszor a sorok mögött sejtett gondolat, hangulat többet ér, mint az egyértelműség. Ha elolvas az ember egy nagyon jó verset, néha katartikus élményt tud okozni, annyira egész, kerek és nagyszerű. Erre kell törekedni, és addig dolgozni rajta, amíg nem vagy vele maradéktalanul elégedett.

2020. aug. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

"A saját magam véleményét sokkal fontosabbnak tartom, mint idegenekét."

Ennek alapján miért is kérdezősködsz itt?

.

Arany János választ adott kérdésedre:

Ha nem tudsz mást, mint eldalolni..."

Ugye, tudod tovább?

2020. aug. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!