Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A zongorázás gyakorlás mire jó?

A zongorázás gyakorlás mire jó?

Figyelt kérdés
Nem viccnek szánom, komoly a kérdés. Én világ életemben sportoltam, a zene annyira érdekel, hogy hallgatom a Petőfi rádiót. A 9 éves lányom 1 év szolfézs tanulás után, most kezd zongorázni tanulni. Régen az anyja is zongorázott 5 évig, és a lányunk is akar. Áruljátok el, mire jó? Ha nem lesz világhírű zongorista-ami könnyen előfordulhat-, mégis, milyen hozadéka lehet 3-5-10 év zongorázásnak? Köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 7. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1. az h elvezettel csinalja, oromet okoz neki a zeneles. Tobbi ok h rendre neveli, javitja a koncentraciot, a memorianak is jo. A kerdesed kisse ostoba. Gondolom te se lettel vilaghiru sportolo...
2020. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha azzal a céllal űznénk bármit is, hogy világhírnévre tegyünk szert akkor az emberiség 99.99999% bele se kezdene semmibe. Ettől független még lehet kiemelkedő tehetség és megtalálhatja azokat a helyeket ahol megbecsülik amit csinál és meg is élhet belőle. Konkrétan a zongoristáknak is megvan erre a lehetőség.
2020. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
" Világ életemben sportoltam" És hány aranyérmet nyertél az olimpián? Meg hány milliót kaptál a sportolásodért? Semennyit? Akkor miért sportolsz, miért nem alszol inkább helyette? Na, akkor most már érted. :)
2020. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kézmozgást, a finom mozgást, az összetett mozgást is fejleszti.
2020. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jót nevettem #3-as, átjött a lényeg, így már kapisgálom! Nem az a kérdés, hogy miért csinálja, hanem hogy miért ne csinálná? Persze ettől még nem értem, miért zongorázna bárki is, napi szinten őrákat? Ehhez a kérdéshez buta vagyok. :)
2020. szept. 8. 01:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi kutatások szerint a zenetanulás a finom motoros mozgások fejlesztésén túl általában az agyat mind mikrotrukturálisan, mind funkcionálisan fejleszti.
2020. szept. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kései Sirató ***** válasza:

3 cikket is ajánlok a témában:


[link]


[link]


[link]

2020. szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hobbiként fogd fel, ne úgy hogy erre akarja építeni az életét.
2020. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme írni, ha úgy sem fogja soha olvasni senki?

Mi értelme fizikát tanulni, ha úgysem leszek fizikus?

Mi értelme sportolni, ha úgysem megyek olimpiàra?

Egyébként van értelme, lehet hogy annyira megkedveli, hogy zenetanàr akar majd lenni, vagy csak azimpkanu feltölti majd őt, mert szeretni fogja ezt a hobbit. Én közel húsz évesen kezdtem el magamtól zeneelméleet tanulni, meg hangszeren játszani, most meg felnőtt zenesulit nézegetek.

2020. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

A hangszertechnika gyakorlása az sport. Nagyon precíz mozgásokat kell csinálni metronómra, adott esetben kva gyorsan addig amíg nem lesz tökéletes. És ha valaki belekezd a gyakorlásba, akkor úgy elmegy 5-6 óra, mint ha fél óra lett volna.


És szintén mint a sportban, itt is lehet látni a fejlődést. Meglátszik, ha napi 1 órát gyakorolsz, vagy 6-ot.


A zeneírás meg egy kreatív folyamat, amibe szintén el lehet merülni, csak másképp.

2020. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!