Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A magyar "baloldali", "liberál...

A magyar "baloldali", "liberális" "értelmiség" miért nem háborodik fel a Nádas Péter ügyön?

Figyelt kérdés
Ha egy kormányközeli kiemelkedő művész díjat kap, világra szóló botrány. Ha egy középszerű nem-kormányközeli művész nem kap díjat, világra szóló botrány. Nádas azért nem kapta meg a zsűri szerint is megérdemelt díjat, mert fehér és férfi. Ez miért nem diszkrimináció? Nem ismerem Nádas műveit annyira, hogy belebeszéljek a zsűri munkájába, de nem művészeti okok miatt utasították el.

máj. 19. 11:53
 1/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Ez érdekes kérdés. Szerintem csak azért mert nem volt ki emelve a cikkeikben mint botrány.
máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
30%

Adjunk egy esélyt a párbeszédnek? Erős a gyanúm, hogy csak szélsőjobbos troll vagy, de nézzük, aztán majd a válaszodból kiderül, hogy van-e értelme folytatni.


Először is tisztázzuk, hogy a kérdés erős csúsztatás (feltételezem a kérdező nem olvasta el a cikket), mert ha jól értettem, Nádasnak nem igazán volt esélye nyerni, az ügy csak arról szól, hogy miért nem került be épphogy a döntőbe.


Ami az elvi részt illeti: Igen, igazad van, önmagában nézve ez így diszkrimináció, nem szerencsés eset, főleg hogy a díj elvei kifejezetten ellene vannak az etnikai szempontoknak.


De keretezhetjük úgy is, hogy korábban hátrányba kerültek etnikai okokból mások, ezért most fel kell őket hozni akkor is, ha esetleg kicsivel gyengébb a teljesítményük.

máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Demeter Szilárd indexes cikke alapján tettem föl a kérdést. Nem vagyok szélsőjobbos (jobb-középre helyezem magam) és troll sem.
máj. 19. 19:57
 4/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Mi előtt bárki jönne azzal hogy az index fideszes, a telexen is ott van egy cikk erről!
máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

ma 19:57


Demeter viszont az :)

máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Saját magához képest tárgyilagosnak tűnt.
máj. 19. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy kerül ez a kérdés a művészet kategóriába? Kérdező! Tudod mi az a politika? Nem az jön át!
máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!