Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire tanulható a festészet?

Mennyire tanulható a festészet?

Figyelt kérdés

Az az igazság hogy mindig nagyon tetszett,és vonzott a festészet,viszont eléggé ügyetlen és visszamaradott vagyok sajnos(azért a pálcikaembernél feljebb tartok,viszont nem sokkal,amolyan "cuki" általános iskolás szinten)...

Mennyire tanulható a festészet?(legyen az olaj,víz stb...)



2020. okt. 6. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Mindenképp tanulható! Ha megteheted ajánlom, hogy menj el egy élményfestésre. Ez olyan 6000ft körül van, nem olcsó, de mindenképpen önbizalmat ad. Ha erre nincs kereted rengeteg YouTube videó van, amelyek tényleg olyan részletesek, hogy bárki tud laikusok által szépnek vélt képeket készíteni. Én is palcika emberes voltam és ezek segítettek:)
2020. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

A tehetség mindenkiben benne van. Van, akiben komoly, van, akiben a mélyben. És igen, fejleszthető.


A tech. rész tanulható, ill. a művtöri is hasznos lehet, képelemzések, ilyenek.


Ha a motivációd erős, és szeretsz festeni, akkor hajrá!

2020. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Szia! A festészet egy készség, ami fejleszthető, ez CSAK ÉS KIZÁRÓLAG RAJTAD múlik, akárki akármit mond. Viszont tudni kell JÓL és HELYESEN GYAKOROLNI. Ez alatt azt értem, hogy fejlesztened kell a tér látásod, a megfigyelő készséged, tanulnod kell szín elméletet, és azt is meg kell tanulnod, hogy a fény hogyan működik, hogyan és hova vet árnyékot. Ha embereket/állatokat is akarsz festeni, akkor hangsúlyt kell fektetned az anatómia tanulmányozására is, de azért nem orvosi szinten, nem kell parázni. Az is fontos, hogy mind ezt ne egyszerre egybe ömlesztve gyakorold, hanem külön időt kell rájuk fordítani, tanulmányozni a festmény tárgyát és a festésnek csak bizonyos részére koncentrálni valahányszor leülsz gyakorolni. A jó festők egyébként jól is rajzolnak, tehát ezt sem szabad elhanyagolni.


Ha van legalább egy középfokú angol nyelvtudásod akkor a Youtube a legjobb hely saját magad tanítására. Jobbnál jobb angol nyelvű csatornák vannak és mindenki megtalálhatja magának amit keres.


Milyen témákat érdekelnek, amiket szívesen festenél?

2020. okt. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a biztató válaszokat!:)

3.-nak

Leginkább tájképet akarnék festeni,de ember azaz portré festés is érdekel.

2020. okt. 7. 00:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a következő csatornákat:


SIMPLIFY Drawing & Painting

Proko (3 évnél régebbi videói közt rengeteg anatómia van, mostanság több a podcast meg egyéb művészeti témájú videó)

The Drawing Database

Stephen Bauman

James Gurney

Bob Ross

Marco Bucci

Drawing & Painting - The Virtual Instructor


Hirtelen ezek jutnak eszembe. Remélem valamennyire tudtam segíteni.

2020. okt. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bónusz:


Paint Academy

2020. okt. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5

Köszi a tippeket!

2020. okt. 7. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!