Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Graffitizni lehet egy hálószob...

Graffitizni lehet egy hálószobában? Ha igen hol lehet beszerezni sprayeket? Melyikek a legjobb típusok?

Figyelt kérdés

2020. dec. 31. 14:32
 1/3 anonim válasza:
100%

Saját hálószobádban azt csinálsz amit akarsz. Nyiss hozzá ablakot, vegyél fel maszkot hozzá, hogy ne lélegezd be, meg nyilván kérdezd meg anyádékat, ha velük laksz.

Festék és hobbiboltokban kaphatóak, nem fognak kérdezősködni, hogy mire kell

2020. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenféleképpen egy festőmaszk kell hozzá és jól kiszellőztetett szoba, mert az aeroszol az nagyon veszélyes lehet az egészségedre. Maradjunk annyiban, hogy túl sok mennyiségtől szédülhetsz, köhöghetsz, illetve agy leállást, tüdő leállást okozhat, ami ugyebár halálhoz vezethet. Szóval nagyon óvatosan csináld, le is rakódhat a tüdődben és elég mérgező. Annó én is csináltam a szobámban, szerencsére nem nagy mennyiségben és egy kis karton lapra, de mit ne mondjak.. szellőztettem órákig, hogy kimenjen nagyjából az egész lakásból és köhögtem is tőle. Szobához mondjuk én egy alábbi linken lévő maszkot tudnék ajánlani:



[link]



Az Ironlak, Kobra, Molotow, NBQ, Flame nagyon jó graffitire, de ha folynak, nem fognak normálisan, azon ne csodálkozz, mert gondolom még nem graffitiztél, de a legelején nem olyan könnyű, mint amilyennek tűnik. Az utóbbi festékeket nem tudom hol tudod beszerezni Budapesten, nem vagyok pesti, de Fatcap.hu-n tudsz rendelni NBQ-t. És igen, a festék és hobbiboltokban, ahogy felettem írták is be lehet szerezni olcsóbbakat. Előtte én azt mondom valahol próbáld ki milyen, mondjuk egy kartonlapra, mint én tettem, amikor nagyon hiányoltam a graffitit az életemből. Na mindegy, jó fújást, remélem segítettem.

2020. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én spanyol MTN-nel dolgozom (Nagy Diófa u. 3), Molotow-val is (Rumbach S. u. 15) és Pinty-vel dolgozom leginkább. A német Montana is nagyon jó, sűrű, jól fedő és széles a színválasztéka (4. ker Árpád u. 154. sz.). Amíg nem értesz a kannák kezeléséhez, inkább alacsony nyomásúakat használj. Én személyesen a vízbázisúakat nem szeretem, de van, aki tud velük dolgozni.


A hálószobai festegetést nem ajánlom, kb. mindent befog szép lassal a sok-sok mikrocsepp. Vannak rossz tapasztalataim a beltéri sprayhasználattal, gyakorlatilag az összes feületet takarni kell. Ha kezdő vagy, társulj be vkihez, akinek van műterme, v álljatok össze a barátaiddal, és béreljetek valamit. Az egészségdre mindenképp vigyéázz, Kérdező! A te méretedben és kedvenc színedben sajnos még nem lehet új májat kapni. Tüdőt se.


Nemszívó vagy aligszívó alapon kezdj el tanulni (fém, alapozott farost, alapozott vászon, festett fal stb). Nagyon szívó alapon (papír, textil etc) rengeteg festéket elpocsékolsz.


A yt-n rengeteg tutorialt találsz. A neten pedig klf recepteket.


Ha illegális festegetésen kaplak, én magam jelentelek fel rongálásért, Kérdező!


Aki az NBQ-t ajánlota, felpontoztam.


Jó munkát mindannyiótoknak! És BÚÉK.

2021. jan. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!