Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kezdjek bele a színészk...

Hogyan kezdjek bele a színészkedésbe? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Néhány éve járok színjátszó szakkörre, és nagyon szeretem, ezzel szeretnék foglalkozni a jövőben. Tudom, hogy sok akadályozó tényező van, köztük a szorongásom, így az első mellékkérdésem talán az lenne, hogy szorongással mennyire érdemes belefogni? Előbb csökkentsem a minimálisra?


Sokat gondolkodtam azon is, hogy elkezdem itthon, színházban, majd néhány év után külföldre mennék film castingokra, és hasonlók, ugyanis az itthoni filmipar nem a szívem csücske. Ez elég nehézkes, nem élem bele magam túlságosan, ezért is kérdezem előbb meg itt a dolgokat, hogy jobban képben legyek:

Mennyi az esélye, hogy kint sikerül befutnom és kapok munkát színészként? Kint is először színházzal kellene kezdenem? Esetleg először próbálkozzak külföldön, vagy ez teljesen felejtős? Itthon - és külföldön egyaránt - mennyire fontos a szép énekhang, az, hogy tudjak énekelni?



2021. jan. 5. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

szakköri "végzettséggel" akarsz külföldön filmes karriert...?


LOL

2021. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Bele lehet fogni, mert hamar beleszoksz és elmúlik a szorongás. Addig vegyél be egy enyhe nyugtatót.

Többit nem tudom sajnos

2021. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Egyetem esetleg...? Diplomával talán lehetne esélyed...
2021. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
73%
Gyerekes álom. Minden 2.gyereknek van ilyen. A szorongás ebben a szakmában nem előny. Ha színjátszózol évek óta és tehetséges is vagy, akkor itthon már bőven dolgozhattál volna filmekben.(Rengeteg külföldi film is készül itt.) Ha nem, akkor a,alkalmatlan vagy, b, nem is próbálkoztál, mert csak külföld érdekel. Utóbbi azt jelenti, hogy semmi alázat nincs benned. Azt gondolod, hogy kint tárt karokkal várnak. El kell, hogy keserítselek, ez nagyon nincs így. Lehetnél te akármilyen őstehetség, kint lesz.rják, ott is vannak tehetségek. Nézd meg, hány magyar színész "futott be" külföldön, és azt is, hogy mindegyiküknek volt itthon színész múltja. Ja, és az alap, hogy az adott ország nyelvét anyanyelvi szinten beszéld, a magyar akcentust se értékelik.
2021. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Látom, a reggeli első válasz törölve lett. Csak nem a kis harmatos lelkivilágodba lett taposva azzal, hogy megmondtam az igazat? :)
2021. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Attól, mert a színjátszókörben jól érzed magad, még nem lesz belőled színész. Ahhoz képezni kéne magad iskolákban, plusz ha külföldre vágysz, nem ártana minimum angolul nagyon jól megtanulnod. De kb. esélyed nincs, mivel rettegsz, valószínűleg önbizalomhiányod van és légvárakat építesz, hogy milyen jó lesz neked külföldön. Elmondom, ott is dolgozni kell, nincs olyan, hogy egy pár hónap alatt milliárdos leszel. Főleg kapcsolatok nélkül meg ne is álmodj róla, hogy bárhol szerepet is kapsz.
2021. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Szorongást mindenkinek minden élethelyzetben le kell csökkentenie a legminimálisabbra, nem csak akkor ha színész akarsz lenni, mert egészségkárosító.
2021. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Szorongáscsökkentésnek keress magadnak egy pszichodráma csoportot! De onnan még nem vezet egyenes út hálivúdba... :)))
2021. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ mitől szorongsz. Fellépés közben is?


Befutott színész ismerősöm azt mondja, az élet sok helyzetében ő is szorong, csak nem látszik rajta.

2021. jan. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

4: Magyarország is érdekel, igazából az a fő, hogy azt csináljak, amit szerenék. A külföldöt csak egy melléklehetőségként vetettem fel, ezért kérdeztem többet arról, hogy mi kell ahhoz, hogy esetleg ott kapjak munkát. Az angolt pedig tanulom, pont emiatt is.


5: lol, nem szeretném összetörni az elképzelésed, de nem töröltem egyetlen választ sem.


6: Nem is mondtam, hogy nem kell és hogy nem akarok dolgozni. Ne gyárts előítéleteket. Igen, angol tanuláson rajta vagyok, és tudom, hogy ott is sokat kell dolgozni, ami akkor nem is probléma, ha szereted azt, amit csinálsz.


9: Az utolsó fellépésünkön igen, szorongtam, viszont az az előttieken nem. Karanténban erősödött meg inkább a szorongásom, ez a fellépés pedig a karantén után volt nem sokkal. Talán már jobban menne, mert visszaszoktam az emberek közé, de nem tudom, igazából ezt csak fellépéskor tudnám meg^^

2021. jan. 6. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!