Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Drámaolvasók figyelem!Ajánlaná...

Drámaolvasók figyelem!Ajánlanátok kérlek jó női monológokat? Óriás segítség lenne. 18-l

Figyelt kérdés
Idén felvételizem először a színművészetire és megakadtam a monológ kereséssel. Valami olyasmi szövegek kellenének,amiben szélsőséges a lelkiállapot és energikus. Nem muszáj drámából, bármilyen női szöveg lehet.

2021. jan. 19. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

csak Rómeó és Júlis jut eszembe vagy Csáth géza(az őrült asszony naplója...de ezzel bajban vagyok-mert van olyan is hogy egy őrült napja?!?azt egy férfi játszotta színpadon a vörös irodalmi tankönyvünk alapján...)

szóval örülnék ha tnyleg linkelnétek női monológokat

Gösta berling esete színpadon?!?-ugye filmen Gréta Garbó alakítja...

2021. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
amikor a suliban tanultuk a monológ dialog esetét Szondi két apródja ugrik be ....
2021. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

W. Shakespeare: A tél meséje (Téli rege) (ford. Várady Szabolcs) – Hermione monológja: “Mivel többet nem mondhatok, csak azt, hogy tagadom a vádat…”


Molière: Tartuffe (ford. Vas István) – Dorine monológja: „Meglátja majd, hogy az anyán túltett fia....” (1 felvonás, 2. jelenet)



Tennessee Williams: A vágy villamosa (ford. Czímer József) – Blanche monológja: „Fiú volt, egy fiatal fiú, én pedig még egész fiatal lány...”


Spiró György: Csirkefej – Nő monológja: „Mért, én is, hazajövök – hozom a munkát, rajzolok, méretezek...” (5. Jelenet)

2021. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!