Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 50 éven felüliek, figyelem!...

50 éven felüliek, figyelem! Ki énekelte az Ankara Rüzgârı című török dalt?

Figyelt kérdés

A 60-as években nagy sláger volt. A "táncdal" változatát egy hölgy énekelte (Akkor még nem használták a popzene kifejezést, és a Rádióban gyakran játszották.

A zene kiváló minőségben megvan, 2:41 hosszú, csak szeretném beazonosítani. A Youtube-on megtaláltam Nesrin Sipâhi előadásában, de az inkább feldolgozott népzene hatású, s a más hangszerelés miatt, a hangban és az előadóban sem vagyok biztos.



2012. febr. 14. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam, de a leírás alapján elképzelhető, hogy Emel Sayín.
2012. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólást, a tippet.

Emel Sayin-t és az Ankara Rüzgârı-t összevetve a Youtube nem adott ki eredményt, de a Wikipedia Róla szóló lapja sem. Az életkora alapján - 1945-ben született - viszont lehetett volna akár Ő is. A felismerést az is nehezíti, hogy a kérdéses dal egy közel 45 éves lemezről szól, amikor még másak voltak a technikai lehetőségek, így a hangzás is maga.

Az "Anakari szél" egyébként még ma is népszerű lehet, mert rengeteg, az elmúlt években készült, illetve feltöltött feldolgozásával találkoztam.

2012. febr. 14. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Köszi Nektek, meghallgattam, hogy őszinte legyek még nem hallottam ezt a slágert.

Én amúgy is kedvelem a török és arab zenéket.

2012. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2012-02-14 18:43-nak:

Ez az a dal, amit én is megtaláltam a Youtube-on, és az apró betűsben írtam, hogy nem az az előadás, amelyet én keresek.


2012-02-14 18:54-nek: Te nem azt a nótád hallgathattad meg a Youtube-on, amit én keresek, illetve annak idején tetszett - Igaz vannak egészen jó átdolgozásai is, és férfihangra is. -, mert egyelőre nem sikerült beazonosítanom. Az én kedvencem teljesen európai hangszerelésben készült, a dallamvilág értékeinek megőrzésével.

Mindenesetre örülök, hogy az erre történő figyelemfelkeltéssel örömet okoztunk.

2012. febr. 14. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:


én meg - Törökország tisztelőjeként - annak örülök, hogy a zene világának ilyen sajátos régiója iránt érdeklődik valaki. Kívánom, hogy találd meg a keresett előadót.

2012. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. febr. 15. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!