Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok linkelni ajánlani...

Tudnátok linkelni ajánlani magyar-zsidó drámákat amik Trianonnal foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Felvidék, Erdély, - Délvidék, jöhet bármi! Vers, dráma, próza.


Vagy csak nekem szerzők is jók ámbár tudok pár szerzőt de magát a verset nem találom, így ha tudtok pár iylen verset zsidó szerzőtől kérlek másoljátok ide!


Köszönöm! :)



2021. febr. 1. 22:00
 1/8 anonim válasza:

[link]


Ezt az oldalt adta ki elsőnek, remélem segített^^

Mint látsuik, Babitsnak és Juhász Gyulának is van néhány Trianonról szóló verse :3


Ha zsidó szerző kellene, akkor Radnóti Miklós (ha jól tudom zsidó volt, s koncentrációs táborból hazafele jövet is halt meg), viszont neki nem tudom, hogdy mennyi erről szóló költeménye van. Esetleg keress rá, hátha van.


Remélem tudtam segíteni! ^^

2021. febr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. febr. 1. 22:57
 3/8 anonim ***** válasza:

sztem kevés van legalábbis az ismertektől biztos.....

biztos vannak zsidó irodalmarok-de én nem tudok sajnos

2021. febr. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az első vagyok: ami nem is tudom, hogy hogyan nem jutott eszembe:

Kertész Imre: Sorstalanság.


Az író zsidó volt, s a regény azt az időszakot dolgozza fel, amíg ő a koncentrációs táborban tartózkodott.

2021. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ezt tudjuk a magyarázatát is...de nincs köze a tri'angolosz-hoz....

köszönjük

2021. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Radnóti 1909-ben született, Trianon idején 11 éves volt, mûvei között nem valószín^.

Trianonról szóló szövegeket találsz pl Száraz Miklós György: Fájó Trianon - [link]

Az ismertetõben felsoroltak közül Füst Milánról, Karinthyról, Szerb Antalról tudom, hogy zsidók voltak.

Amúgy József Attila pl kztudottan kommunista volt, mégis írt 1922-ben NEM! NEM! SOHA! címû verset. Igaz, konkrétan az, hogy "Trianon", nem fordul elõ benne - [link]

2021. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ^^
2021. febr. 3. 13:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Levél kisfiamnak – Trianon emléknapjára
2021. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!