Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék megtanulni digitális...

Szeretnék megtanulni digitálisan rajzolni, milyen eszközökkel lehetne ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Láttam neten ilyen digitális rajztáblát, én olyat szeretnék, ami hozzáköthető laptophoz. Ha valaki jártas ebben milyen márkát tud ajánlani, ami nem túl drága, van hozzá toll és laptophoz tudom kötni?

2021. febr. 2. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A Wacomnak jó kezdő tabletjei vannak. Egy kisebb 20e körül mozog tollal és póthegyekkel együtt.


Rajzprogramnak a FireAlpacát ajánlom, teljesen ingyenes, netről le tudod tölteni.

2021. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miket szeretnél rajzolni? Milyen erős a laptopod? Mennyit szánnál rá? Mennyit használnád a terveid szerint? Szoftverre költenél?



Basic kezdő dolgok a válaszok tudta nélkül: a Wacom a legmegbízhatóbb, egyben legdrágább márka. 20k körül már van kezdő táblájuk, nekem Intuos Pen&Touch van és igazából tökéletesen el lehet vele lenni haladóként is, bár már érik a váltás nálam.

Most XP-Pen-en gondolkodom, ők olcsóbbak mint a Wacom és minőségi tábláik vannak, de mivel annyira nem ismertek, ezért a magyar piacon nem nagyon lehet venni, ha meg találsz, akkor jóval drágább mint külföldön és Wacom áron adják. :P


Szoftvernek pedig a Kritát és Sketchbookot ajánlanám, mert ingyenesek és kezdőknek (Sketchbook profiknak is) tökéletesek.

Kritában van lehetőséged szerkesztésekre is, de azért nem Photoshop szinten, a Sketchbook csak a rajzolás/festés részre van.

A Krita hajlamos iszonyat sokat enni a memóriádból, folyamatosan kénytelen vagyok tömöríteni a rajzaim, mert nem tudja kezelni a program a rétegeket és annyit veszek észre, hogy 2 giga egy fájl, aminek nem kellene annyinak lennie.

Ezzel Photoshopban nem is lenne gond, de a Krita olyan 600 megán túl kezd belassulni és ezáltal egyre több hibát követ el a program.

Ezekkel szemben viszont egy megbízható program, az ecsetvonásaid pontosak lesznek, a nyomásérzékelést jól veszi a program, a rétegek úgy működnek, ahogy kell nekik, ha crashel (ritkán szokott, de szokott), akkor csinál autosavet, ezeket a FireAlpacáról nem tudom elmondani, így azt ezért nem ajánlom, bár az eleve egy kezdő szoftver.


Ha esetleg Linuxot használnál (de miért is tennéd, lol), akkor a Mypaint szoftvert is ajánlanám, valahogy olyan festéshatást kelt, hogy egyből elszabadul a kreativitásod. :D Windowsra nem ajánlom, mert nem működik jól.


Ha lenne még kérdésed tedd fel nyugodtan, szívesen válaszolok rá.

2021. febr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, így már tudok kezdeni magammal valamit :))
2021. febr. 3. 00:23
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Érdekességnek:


Nézd meg itt a bácsi miben csinálja a képeit, nagyon érdekes.. Microsoft Excel-ben.. :

[link]


Áldott napot!

2021. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
[link] --> ez egy ingyenes digitális festős kurzus (bár angolul van), lehet hasznát tudod venni szóval belinkeltem
2021. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem :))
2021. febr. 14. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!