Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ennek a novellának mi a címe?

Ennek a novellának mi a címe?

Figyelt kérdés

5-6 évvel ezelőtt, még középiskolában olvastuk irodalomórán, valamiért nagyon megfogott. Próbáltam rákeresni az órákon tanult novella írókra műveire, de egyiknél sem találtam, pedig szívesen elolvasnám megint, ha már valamiért az eszembe jött.


Arról szól, hogy van egy ügyész, aki otthon, a dolgozószobájában írja a vádat, miközben a felesége elmegy valahova (talán az anyjához), és viszi magával a gyereküket is. A gyerek még még nagyon kicsi 5-6 éves, így viccesnek találja, ha az apjára rázárja az ajtót. Miután a felesége a gyerekkel együtt elindult, vette észre, hogy rá lett zárva az ajtó.

Arról a 2-3 óráról szól a novella, amíg egyedül be volt zárva a szobájába. A gondolatai, érzései vannak leírva a bezártságról és a tehetetlenségről.

A végén hazaér a családja, kinyitják az ajtót, és a vád megírását úgy fejezi be, hogy az eredeti terve helyett, hogy 6 évet kér a vádlottra, csökkentette 3 évre.


2021. febr. 18. 09:11
 1/1 anonim ***** válasza:

ez valóságban is megtörtént!Jókai mór előtt Ma tisztelegve a saját felesége zárta be h írjon-írjon-írjon...megtörtént valós életben több mint urban legend

a művet sajnos nem tudom

2021. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!