Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek fontos, hogy...

Szerintetek fontos, hogy valaki művészien rajzoljon, ha csak magának csinálja?

Figyelt kérdés

Egy ideje mér elkezdtem magamban rajzolgatni, és hát oké nem vagyok egy Picasso. Azért csinálom, mert kikapcsol a folyamat maga. Viszont amikor így családban vagy barátok rákérdeznek, hogy na és mit rajzoltál, és megmutatom, akkor folyton azzal jönnek, hogy erőltetett a stílusom, meg nem egyedi, meg nem valami kreatív, meg nem szép (úgy értve, hogy technikailag és nem témára). Ezért minek rajzolok, ha béna vagyok. Szerintetek fontos ilyenkor, hogy remekmű legyen? Gáz, ha se nem kreatív, se nem jó? Mindig úgy érzem, hogy mintha nem lenne olyan opció, hogy habár ügyetlen vagy, mégis leköt, ezért csinálod. Mintha csak azok festhetnének, akik tudnak is, mintha kötelező lenne remekművet csinálni. Ezekkel mindig elveszik a kedvem. Nem azért, mert azt mondják, hogy nem jó, mert azt én is látom, és nem is várom el, hogy dícsérjenek, hanem az zavar, hogy azt éreztetik, hogy nem szabadna csinálnom.


Szerintetek igazuk van? Tényleg gáz, ha olyan a hobbim, amiben nem vagyok jó?



2021. márc. 3. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj, ha nem művészien rajzolsz, de közben szereted. Az a lényeg, hogy lekössön. Minél többet csinálod, annál jobban fog menni. Tapasztalatból mondom, már kiskorom óta rajzolok és nagyon jól megy. Nem úgy, mintha egy ismert festőművész készítette volna, de nagyon szép. Rajzolj minél többet és menni fog művészien! Nálam is így volt. Kitartás. Persze az én családomban kiskoromban is dícsértek, hogy milyen ügyes vagyok, pedig még nem ment olyan jól. Bár a koromhoz képest elég ügyes voltam. Nehogy emiatt el menjen a kedved! Folytasd csak! Egyre jobban fog menni, én tudom!🙂
2021. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak csináld, ha örömödet leled benne! Másoknak meg ne mutogasd, ne érdekeljen a véleményük!
2021. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából engem az sem zavar, ha nem leszek ügyes benne soha, de valahogy olyan jó, ahogy elveszek az egészben és csak úgy rajzolgatok. :)

Akkor nem hagyom abba.

2021. márc. 3. 17:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, jó kis bántalmazó közegben élsz! Döbbenet, hogy veszik a bátorságot ehhez. Még ha képzőbe készülnél és tényleg tétje van annak, hogy hogy rajzolsz, és ők tényleg értenek(!) is hozzá - akkor mondhatnának SEGÍTŐ tanácsokat. De az, hogy hogyan NEM kéne rajzolni, az nem segítő!

Viszont ha az ember csak saját kedvtelésként alkot, akkor kinek mi köze van hozzá, hogy azt hogyan teszi?!

Ráadásul úgy, hogy gyakorlat teszi a mestert: ezek a készségek nagyon sokat fejlődnek pusztán ismételgetéssel, próbálgatással, amihez még tanárra sincs szükség, hiszen te magad is látod, mit kell csiszolni. És sokkal nagyobb élmény magadtól rájönni fogásokra, mint hogy valaki megtanítja azokat.

Ilyen erővel az ember mindent hagyjon abba, ami elsőre nem megy jól? Mekkora lenne így az írástudatlanság, nem lennének szakemberek az országban, mert az első nehézségeknél feladták! Az ismerőseid fejében van a hiba, nem benned. Sajnos sok ilyen mérgező ember szaladgál szabadlábon, különösen az énekléstől szokták jól eltántorítani az áldozataikat. Egy csomóan meg vannak győződve felnőttként is, hogy rossz a hangjuk, hallásuk, tehetségtelenek, pedig ez is egy gyakorlás útján fejlődő készség, minél többet énekel valaki, annál pontosabban eltalálja a hangokat és ehhez se kell más, csak egy dallam a fejben, egy szám a youtube-on, amit lehet együtt dúdolni. Ahogy a rajzolásnál is van valami a fejedben, hogy mit szeretnél papírra vetni vagy kinéztél valami modellt, amit lemásolnál.

Ráadásul pont erről szól a hobbi, azaz "kedvtelés", hogy legyen a kedvedre valami, amit csinálsz. Nem pénzért csinálod, nem szívességből, hanem abszolút önmagad számára, mert szereted csinálni. Így a hobbidnak Te vagy az elsődleges célközönsége, a Te élvezeted a lényeg, más esetleg megnézheti a tárgyát, de az az ő magánügye, hogy elnyeri-e az ő tetszését is. Ahogy írod, számodra sem a végeredmény a fontos, hanem maga a folyamat, az ad megnyugvást és örömöt, erre pedig más nem láthat rá, nem bírálhatja el, hiszen csak Te érzed. Ez olyan, mintha jóízűen megennél egy szelet tortát, valaki meg megállapítaná, hogy ez az üres tányér nem valami dekoratív, minek eszel tortát, ha utána csak egy maszatos tányér marad?!

Szóval semmiképpen ne tántorodj el, lehet, hogy nem lesz belőled világraszóló grafikus, de lehet hogy pont az a kis fejlődés fog elvezetni téged akár egy szakmához, amit szeretsz, akár egy olyan technikához, amiben gyorsabban érsz el sikereket, de ha ilyenek nem is történnek, legalább hasznosan töltötted az idődet.

Ki kéne találnod valamilyen önvédelmi mondókát ezekre, amivel érzékelteted, hogy szerencsére ez neked így is tökéletesen megfelel, meg hogy számodra nem a végeredmény számít, hanem maga az út.

2021. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Semmi baj nincs azzal ha nem egy remekművel állsz elő, sőt, szerintem az a leglényegesebb az alkotásban, hogy élvezd a folyamatot. Jobb egy örömmel készített, kreatív munka az én szememben legalábbis. Természetesen később úgyis fejlődni fogsz, de a legfontosabb, hogy ne hagyd, hogy mások eltántorítsanak téged ettől. Sajnos az emberek általában a hibákat veszik észre, én is rengetegszer megkaptam, hogy ez meg az nem jó, nem precíz. Nem baj az, hogyha ilyen hobbid van, ne hallgass másokra. Tapasztalatból, néha engem is bizonytalanná tesz az, ahogy negatív kritikát fogalmaznak meg, vagy ahogy látom, hogy más milyen jól fest, rajzol.


Lényeg a lényeg, csináld és szard le a többieket. Ne törődj senkivel. Ez a hobbid? Fogadják el, adj bele mindent.

2021. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megmutatnod, a másik hogy minél többet gyakorolsz, annál jobban megy. Aki gyönyörűt készít, hihetetlen öröm számára. Remélem eljutsz ilyen szintre!
2021. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy művészien?

Nekem anno minden tanáromnak azzal volt baja, hogy a szabad időmben mangásan rajzoltam.

Ha magadnak rajzolsz, nem kell remekműnek lennie, nem eladásra vagy kiállításra készíted.

2021. ápr. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!