Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért lett a mai világban a...

Miért lett a mai világban a csúnya a "szép"?

Figyelt kérdés

Nem értem a mai tervezőket, vagy nem tudom, hogy hívják azokat akik az épület, építmények kinézetéért felelősek. Most épül pl. a Galvani híd ami szerintem nagyon csúnya lesz a látványtervek alapján, vagy a nem rég épült Megyeri híd. Miért nem építenek már olyan hidakat, mint a belvárosi hidak? Az Erzsébet hídnál se értem, miért kapott új külsőt a háború után. Oké, hogy a régi lánchíd volt és a kábelhíd erősebb, de magát a kapuzatot miért nem hagyták meg olyan díszesre? De ugyanez van a lakóházakkal is, miért van az, hogy most már csinálnak egy úgymond semmit mondó dobozt oszt' jó van az úgy. Ugyanez a budapesti Lehel piac, förtelem. Aki tervezte be volt szívva? Ne magyarázzák meg, hogy ezek az üvegből lévő irodaházak szebbek mint pl. ez [link]

Ez egy háború előtti, Budapest egyik épülete ami mai napig meg van, csak a tornya nélkül. Gyönyörűek voltak ezek. Értem, hogy változik az építészet is de hát ennyire vakok az emberek, hogy inkább egy üvegdobozt részesítsenek előnyben, mint egy ilyen csodát. Ugyanez van a hidakkal is. Egyáltalán mostanában miért adnak minden hídnak fehér színt? A sötétzöld mint pl. a Szabadság híd mennyivel szebb. Öröm ránézni ahányszor csak átmész rajta.



2021. ápr. 4. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ennek semmi köze ahhoz, hogy csúnya vagy szép. Pl egy irodaháznál eleve nem mérvadó, hogy az üveg irodaház szebb legyen bárminél is. Lássa el hatékonyan a funkcióját!

A Galvani híd esete meg ízlés kérdése, nekem pl szinpatikus a fehér szín meg ez a modern dizájn.

2021. ápr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, semmi fantáziát nem látok benne. Egyszer ránézel, szép, aztán ennyi volt, itt ki is merült. A Szabadság híd pl., vagy a Margit hídnál mindig van mit megcsodálni (szerintem). Az érdekes szobrok, a rácsos kapuzat, a címer, a turulmadarak. Vagy pl. a régi házak ablakai alatt, fölött húzódó díszítősor, oroszlánszobrok stb. Na mindegy.
2021. ápr. 4. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanezt láthatod a művészet minden területén. Nézd meg pl. a mai festményeket vagy egyéb művészeti alkotásokat, és hasonlítsd össze a régi korokéval. A maiak többsége értelmetlen, sok esetben egy kisgyerek is el tudná készíteni, semmilyen tehetség nem kell hozzá.
2021. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

"Nézd meg pl. a mai festményeket vagy egyéb művészeti alkotásokat, és hasonlítsd össze a régi korokéval." Ja, mert az hogy az egyiptomiak nem voltak képesek normális nézetből lerajzolni/festeni egy emberalakot sokkal jobb. komolyan az az ábrázolásmód olyan hogy annál egy ovodás is külömbet csinál, de hát az egy csodálatos művész alkotás csak mert régen készült. Régen is volt sok ronda/gagyi/akkori korszemléletnek nem megfelelő alkotás, csak ezek mára "kikoptak" és csak a tényleg jók ismertek sok esetben.


Egyébként én nem értem egy hídnak mért kéne szépnek lennie. Egy épületnél még oké hogy fontos a kinézet, de a híd egy úthálózat része. Az autópálya sem szép, a szalagkorlát sem, sőt még a vasútí sínek is elég minimalista dizájnban készültek.


Az összes felüljáró csupasz betonból készül az valahogy mégis elfogadott dolog a társadalomban, de ha egy víz fölött megy át akkor egyből művészeti alkotásnak kell lennie?

2021. ápr. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kedves kérdező elég érdekesen nézne ki hogyha az általad emlegetett "régi szép" stílusú épületekre raknának 3 méterenként egy bazinagy üvegablakot. Ma már nem divat 10 centis lőrésen át kinézni. Meg ugye ezeket a csicsás külső falakat szigetelni is elég nehéz, ami régen nem volt szempont, ma már igen.
2021. ápr. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

"Régen is volt sok ronda/gagyi/akkori korszemléletnek nem megfelelő alkotás, csak ezek mára "kikoptak" és csak a tényleg jók ismertek sok esetben."

Nem az a gond, ha van gagyi alkotás, hanem az, hogy most az van elismerve.

2021. ápr. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyetértek. Még jó, hogy pl. a Corvin áruházról is most veszik le azokat a ronda alumunium lemezeket amik eddig eltakarták a díszes eredeti épületet, nem is értem miért kellett idáig várni vele. Most komolyan annak idején azt hitték az szép? Mint egy konzervdoboz.
2021. ápr. 5. 08:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Aluminium* elírtam. :D
2021. ápr. 5. 08:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Vagy pl. nézzétek meg milyen a mostani Nemzeti színház és nézzétek meg milyen volt a háború előtti, ami még a Blaha Lujza téren volt. Ég és föld.
2021. ápr. 5. 08:45
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Ajánlom Greenberg: A giccs című művét elolvasni.
2021. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!