Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a kórusokról?

Mi a véleményetek a kórusokról?

Figyelt kérdés

Lehet furán hangzik a kérdés, de családdal pont arról beszélgettünk, hogy régen elég nagy dolognak számított ha kórustag volt valaki, sok fellépés volt és voltak külföldi utak is - legalábbis ahova mi jártunk általános iskola, mindig benevezett nemzetközi kórus versenyekre és így utazhattunk - például nővérem így jutott el Japánba, apukám Finnországba, én Macedóniába.

A mi időnkben emlékszem még komoly meghallgatások voltak és nehéz volt a bejutás a kórusba, bár lehet nálunk azért volt ilyen nagy hangsúly a dolgon mert művészeti általános voltunk. Viszont mára már mintha kikopott volna ez a dolog a köztudatból és szinte alig tudok olyan emberről (legyen gyerek, vagy felnőtt) akik kórusosok lennének.

Kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek a dologról. Esetleg ti voltatok régen tagjai bármely kórusnak? :)



2021. ápr. 7. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A párom énekelt kórusban a Mátyás Templomban teleház előtt. Kétszer. Szerintem nagy dolog, nem sokaknak adatik meg ilyen lehetőség. Vannak nagyon szép kórusművek, meg nehezebb is összehozni a tökéletes összhangot, mint mondjuk egy duettben. De mára valóban kezd kikopni, mert az előadó személyével adják el a zenét, ha meghallasz bárkit előadni egy dalt, rögtön az eredeti előadó jut eszedbe. Régen a zeneszerzőhöz kötődtek a művek és azt bárki előadhatta, ma már más világot élünk, az amatőr énekeseket kész csoda, hogy nem üldözik, de eléggé megnehezítik az életük a zenekiadók, mert sajnos ma már minden a pénzről szól, ami nagy baj. Régen is persze pénzért dolgoztak a zeneszerzők, de nem köveztek meg, ha nyilvánosság előtt énekeltél. Ma már az ingyenes éneklős játékokat is leállíttatják a kiadók, pedig szerintem semmi rossz nem volt benne, sőt, ingyen reklám a zenének.
2021. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia! Most vagyok kórustag a Magyar Rádió Gyermekkórusában. Sajnos a vírus előtt is keveset utaztunk, és a vírus pont keresztbe tett egy két hetes kínai turnénak.

Azt kell hogy mondjam, hogy nekem rengeteget ad, és adott a közös éneklés, előre félek attól, hogy üres lesz enélkül az életem jövőre, amikor már nem leszek kórustag.

Sajnos kezd kikopni a dolog, mert a show többet ér a mai közönség nagy részének, mint a valódi művészet.

Ha bármi érdekel még ezzel kapcsolatban, nagyon szívesen megválaszolom!

2021. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!