Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért utálják Radnóti Miklóst?

Miért utálják Radnóti Miklóst?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sok helyről hallottam már, hogy Radnótit a költőt rengetegen utálják.. Lehet lemaradtam volna valamiről vele kapcsolatban? Nekem személy szerint ő az egyetlen költő aki kb az összes versével megtud érinteni. Valaki tudja, hogy mi hozhatja ki az emberekből ezt az utálatot, vagy szerintetek szimplán nem tetszenek nekik a versei? (Bár emiatt butaság lenne utálni) Kíváncsian várom a válaszokat! :)

2021. ápr. 29. 21:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt az állítólagos "utálatot".

Radnótinak van néhány olyan verse, mint senkinek: ahányszor olvasom őket, beleborzongok kegyetlen szépségükbe.

2021. máj. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Bár nekem mindig volt valami megmagyarázhatatlan fura érzésem a verseivel kapcsolatban, egész addig nem tudtam kitalálni, hogy mi lehet az, amíg ki nem derült róla, hogy a feleségének rendszeresen abortuszra kellett járnia a költő kényelemszeretete miatt, mert nem volt hajlandó gumit használni.

És az önzése miatt a felesége járt a nem éppen veszélytelen műtétekre, a költő meg írta a csodálatos szerelmesverseit az ő kényelme miatt abortuszokra járó szerencsétlen feleségének.


Mennyire szerethette akkor, mennyire hihető, hogy IGAZÁN szerette?


És akkor ez lehetett a fura érzés úgy általában a többi verseivel is. Mesterien fogalmazott, de nem igaz érzelmeket, gondolatokat írhatott le. Nem tudok másra gondolni, talán más is ugyanezt érzi, nem pedig "utálatot", ahogy írják.

2021. máj. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Egy művészt nem a magánélete, hanem a művei miatt szereti vagy nem kedveli az ember.

Ha nem így lenne, 90%-ukat undorító, egoista féregnek tartanánk, legyen az író, festő, szobrász, költő, akármi.

2021. máj. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

13

Igen, hogy a művész művei szépek/jók ÉS IGAZAK vagy HAMISAK. És nem az első kettővel, hanem a 3. kritériummal van a baj.

Nyugodtan lehetett volna bárki egoista "féreg", HA vállalja a műveiben.

Mást írt és mást cselekedett, csalt, az a probléma. Szenvedésnek veszélynek tette ki azt, akiről azt írta, hogy végtelenül szereti.

Ez lelkiismeretlenség is.

2021. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem van egy tippem. Mivel én is iskolába járok ezért tudom hogy mennyien utálják a költészetet. (kb: az osztály 98%-a) és nem tudom kitől hallottad, hogy utálja Radnótit de talán ez lehet a háttérben. Engem a Nem Tudhatom című verse úgy megérintett hogy akármikor el tudom szavalni annyira szép és nem tudom megunni! (egyébként imádom a költészetet). Egyébként én meg Ady Endrét nem szeretem viszont József Attila a kedvenc költőm
2021. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Eriggy már. Kik utálják ? Legnagyobb alak. Eclogák főleg a szeren vannak. Levél a Hitveshez is csodás.
2021. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!