Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hegedűsök! Hol lehet jó...

Hegedűsök! Hol lehet jó hangszert vásárolni?

Figyelt kérdés
Szóval hegedülök és az a hangszerem ami most van nem is az enyém hanem a zeneiskoláé. Már van vagy 50 éves és sokan használták előttem. A vonójából már nagyon sok szőr kijött, a húrok is eléggé elhangolódtak és akárhogy húzom hamisan szól meg recseg. (Most joggal mondhatnátok, hogy a technikámmal van a gond, de játszottam már más hegedűn is és az szépen szólt.) Ezért olyan 3 éven belül szeretnék venni magamnak egy normális hegedűt és ha valaki tudna tanácsot adni annak nagyon örülnék. A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)

#hangszer #hegedű #Vonós hangszerek
2021. máj. 20. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Először is mennyit szánnál rá?
2021. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút pénztárca függő. Ha tízezer forintot szánsz rá akkor sehol, ha 300k akkor én már azt mondanám hogy egy manufaktúra hangszert, amit mondjuk egy hangszerésztől veszel, ha pedig 3 millió akkor egyértelműen mesterhangszer. A manufaktúra és a mesterhangszer is kategóriákkal jobb mint az ugyan annyiért kapható gyári, amit bármelyik hangszerboltban megkapsz. Sajnos vagy nem sajnos, a hegedű nem olyan hangszer, amit tényleg jó minőségben sorozatgyártani lehet.
2021. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát én olyan 50000 ft-ra gondoltam…
2021. máj. 24. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát az sajnos kevés lesz. Hegedűbe megéri invesztálni. Ha megveszel egy jó manufaktúra hangszert egy neves hangszerésztől, annak azon kívül, hogy jó hanggal és minőséggel életed végéig kiszolgál, még az értéke is nő az évek alatt.
2021. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Zenész vagyok és hangszerkészítő/javító. Tapasztalatom szerint egy használható hangszer minimum 200ezer forint. Ki lehet fogni szerencsével olcsóbban is, de 50ezer az tényleg a legalja ár, annyiért a kínai gyáriak mennek.
2021. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Igen, utólag rájöttem hogy 50 000-ért nem nagyon lehet jó hangszert vásárolni. :)

2021. aug. 27. 09:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!