Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Portré rajzolásnál mindenki...

Portré rajzolásnál mindenki úgy kezdi hogy először a fej körvonalát rajzolja és úgy halad befelé?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem úgy könnyebb, hogyha először szemeket, szájat, orrot rajzolok és utána a fej körvonal, haj stb...
2010. aug. 24. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a körvonallal könnyebb kezdeni, mert akkor tudom mihez viszonyítani, hogy hol helyezkednek el pl. a szemek.
2010. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
A szemekkel szokás kezdeni, szóval jól ráéreztél :-)
2010. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Én belülről kezdem, és jobbról balra, de nem tudom miért. Utána körvonal.
2010. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak mert eddig a legtöbb helyen ahol láttam portré rajzolókat, mindenki kívülről haladt befelé, és nem értettem hogy nekik miért jobb az. De akkor megnyugodtam hogy mások is vannak úgy mint én, hogy előbb szemeket, szájat rajzolnak aztán jön a körvonal :)
2010. aug. 24. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem körvonalként kell felfogni. Először felvázolom a tömböt, ami majd a fej lesz, aztán segédvonalakkal és méréssel meghatározom a szemek-orr-száj-fül helyzetét. Végül elkezdem a fej formáját kialakítani.
2010. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Először szem (jobb, bal :D ), orr, száj, és utána köré építem a fejet, hajat. Nekem is így egyszerűbb. :D
2010. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szemekkel meg a "belsejével" kell kezdeni. Először felrajzolod a koponya formáját segédvonalakkal kiméred az arányokat és felvázolod a szerkezetet majd megfigyeléssel kidolgozod az arc karakteriszikáját (szem orr száj fül, hajvonal) ezek után el lehet tüntetni a segédvonalakat meg az egyébb felesleges vonalakat és lehet tónusozni.
2010. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én először megszerkesztem az arányokat, mérésekkel belövöm, mi, hol legyen, utána kezdem kidolgozni a részleteket, egyszerre hozom egy szintre az egészet (vagyis nem dolgozom ki az egyik részletet ki véglegesre amíg nincs kész a többi is hasonló állapotban)
2010. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én először a fej körvonalával kezdem, de utána a nagyobb foltokat rakom fel, és kb egyenleketesen feljesztem a rajzot mindenhol.

Szóval először körvonal: fej, haj, nyak, vállak utána a fej tengelye, zsemöldökcsont, állcsont, szemgödör... valahogy így...

2010. aug. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én teszek rá, hogy "kell", ahogy jól esik, úgy csinálom. Ez nem házépétés, ahol kötelező követni a lépések sorrendjét.

Szemek, orr, száj, utána fej, haj, nekem így jó, ez esik kézre.

2010. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!