Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Portré rajzolásnál az árnyékok...

Portré rajzolásnál az árnyékokat hogy?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gyakorlom, és az arányok meg stb már elég jól megy, csak valahogy az árnyékolás, tónusok valahogy nem túl jók, nem tudom hogy mit csinálhatnék másképp. Tudna valaki tippet adni aki ért ehhez?

De nem csak portrénál, hanem úgy általában, valahogy az árnyékolás valamiért nem megy jól, hogy lehet ezt fejleszteni?


2010. máj. 31. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:

pl nézz fel a plafonra, egy sarokba, ott már látod az árnyékokat.


Ha nem megy, akkor fotózd le fekete-fehérben vaku nélkül, és meglátod, hogy mit kéne látnod nagyjából.

2010. jún. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jún. 1. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ott rontják el hogy úgy kezdenek el tónusozni, hogy a legsötétebbtől haladnak a legvilágosabbig. Pedig ez nem így van. A legsötétebb mindíg az árnyékválasztó, ahol a fény találkozik az árnyékkal , ezt kell jól eltalálni.

Portrénál figyelj oda hogy a sötét foltokat kezeld egységesen. A legsötétebb és a sötét között ne legyen akkora különbség mind a sötét és a világos között mert különben a kép szétesik. Célszerű lenne először drapériát illetve különböző testeket (gömb) tanulmányozni és utána a portré tónusozást. Illetve javaslom hogy keress Barcsay rajzokat a neten , Főleg művészeti anatómia, de van a portréról is elvileg.

Sok minden el lehetne még mondani, apró kis műhelytitkokat, de egész egyszerűen így az interneten keresztül nem tudom neked átadni azt a tudást amit én a tanáraimtól kaptam.

sok sikert

2010. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Így is segítettél! Nekem is jobb lett volna ilyen suliba járni, ahol ezt tanítják, mert mindig is érdekelt. Most meg már kinőttem belőle. Magamtól szeretném fejleszteni magam, könyveim vannak ezzel kapcsolatban, meg neten keresgélek, sajnos ismerni nem ismerek személyesen senkit aki még tudna segíteni esetleg tanácsokkal. De valahogy idővel lehet sikerül. Most is készítettem egy portrét, már egyre jobban megy, ez is jó lett. Pedig ez nagy szó, még eddig egy rajzomra sem mondtam hogy jó. De ez az utolsó még tetszik is.

2010. jún. 1. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnád esetleg felteni valahova a netre hogy megnézzem, esetleg úgy többet is tunék mondani.
2010. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Iratkozz fel ide leckékre:

[link]


Leginkább az árnyékolást mutatja.

2010. jún. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: köszi, próbáltam fotót csinálni róla, de valahogy nem adja vissza a fotó az amit élőben látok, vagy az én fényképezőm nem jó vagy nem tudom. De fényképen nem látszódik rendesen az árnyékolással kapcsolatos próbálkozásaim.

Utolsó: köszi, ezt megnézem!

2010. jún. 4. 11:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Hunyoríts egy kicsit, hogy homálosan láss, akkor meglátod, mi alegsötétebb,

én a fényeket kihagyva ráteszek egy alaptónust és utánna ebben a szürkében teszek különbséget az árnyalatok közt,

egyre egyre sötétítem,

DE én egy amatőr senki vagyok, fenntartással kezeld de azért próbáld ki amit írtam :)

2010. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is az vagyok! :) Köszi a tanácsot! Kipróbálom mindenképp!!!
2010. jún. 9. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!