Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek mennyit kérhetek...

Szerintetek mennyit kérhetek commissionért?

Figyelt kérdés

Anime/manga stílusban rajzolok, az oldalam az alábbi: [link]


Főleg papírra gondoltam, a digitális tudásomat nem érzem túl jónak, pontosabban túl lassú vagyok ahhoz, hogy megérje nekem, pedig tudom, hogy manapság azzal lehet csak igazán keresni (én csak hobbiművész vagyok, van munkám).


A Copic markerek viszont drágák, szóval azért nagyon olcsón mégsem adhatom, egyébként pedig 4-8 órás munkákról van szó.


Ha mai árakat nézem, úgy 20-60 dollárban gondolkodom, nyilván ez több dologtól is függ, de aki tudja mi az a commission az érti miről beszélek.


Ahogy látszik, egyáltalán nem vagyok népszerű, de azt gondolom, ha meg sem próbálom, akkor végképp nem lesz esélyem eladni semmit...



2021. máj. 26. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
30-40 dollár körül reális. Viszont a legnagyobb gondod a témaválasztás, kb egy jelenleg népszerű anime vagy egyéb karaktert nem láttam. Ha pénzt akarsz keresni akkor valamilyen szinten ki kell szolgálnod a tömegek igényeit és olyat (is) rajzolni, amit sok ember szeret. Ha meg nagyon pénzt akarsz keresni akkor mehet az nsfw fétisrajz.
2021. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a visszajelzést! Sajnos az én problémám az időhiány, és mert nálam ez nagyon random, hogy mit szeretek éppen rajzolni. Nem sok animét nézek, és bár hiába tudom, mi az, ami mainstream, ha nem kötődök valamihez, akkor nem jön az ihlet. Attack on Titan fanartokat tettem fel pl. De valóban nem a fanart az erősségem. A commission mondjuk többnyire pont nem a fanartokról szól, de igen, azzal lehet népszerűbbé válni. Csak tényleg nehéz, ha se kedvem, sem időm nincs már létező karakterekről fanartot csinálni. Plusz ez bennem elég erős szorongást okoz, hiszen egy fanartnál még nagyobb az elvárás, hogy jól nézzen ki, viszont több likeot nem kapok az ilyen jellegű rajzokra sem. Én amolyan elvont, absztrakt gondolkodású lány vagyok. Megértem, ha a random érdeklődésemmel nem nyerem el sokak tetszését, de nincs értelme úgy alkotnom, ha semmi kedvem az egészhez és csak a visszajelzések miatt szorongok. :( Akkor már inkább rajzolom, ami csak úgy jön. Hát majd alakul.
2021. máj. 26. 22:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek, az ilyen jellegű portfólióhoz kell egy-két mainstream anime fanart is, mert sokan a fanartokon keresztül találnak meg.

Szerintem $60 reális ($20 olyan, mintha ingyen dolgoznál.) egy A4-es copic rajzhoz, főleg, ha mondjuk a postázást ingyen hirdeted meg. (Fanartoknál sokan a karaktert favolják, nem magát a rajzot, saját tapasztalat.)

Egyébként érdemes nézni, mások hogyan áraznak, külön portré, külön büszt, 3/4 és teljes alak meg chibi. Érdemes többféle irányban gondolkodni, esetleg lineartot is meg ACEO trading card-ot is meghirdetni.


Viszont alkoss a magad kedvéért is, ne csak a commisionoknak vagy másoknak, amúgy tudom, hogy ez milyen nyomasztó néha. Bejelöltelek. :)


L

2021. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!