Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyit kérhetnék...

Szerintetek mennyit kérhetnék egy-egy ilyen anime commissionért/adoptablért?

Figyelt kérdés

Tudom, hogyan működnek a comissionok, mondjuk nem mostanában kezdeném el, mert egyrészt nincs elég rajzom és még van hova fejlődni, de szerintetek mennyit érhetnek ezek? Digitális rajzok, nem vagyok profi, a DA-mon főleg a régi hagyományos rajzaim vannak (esetleg markerrel lehetne színezni még).


Az első pár kép úgynevezett "colored sketch" z utolsó kettő normál "celshading", kicsit már átmegy sofshadingbe. Sokkal jobban megy a lineart azóta amúgy, ezek majdnem fél éves rajzok.


[link]

[link]

[link]


[link]

[link]


Marker:

[link]

[link]


Van 2 digitális egészalakosom is, de azt csak privátban küldöm, mert azokat "adoptableként" adnám el, és még nem szeretném kitenni a netre. Természetesen, ahogy ez lenni szokott, az adoptable többe kerülne, mint egy comission, minimum 1,5x annyi munka, meg persze az, hogy fullbody. Rengeteg dizájn ötletem van, az mondjuk kiakaszt, hogy sokan 8 dollárért képesek eladni őket. Esetemben ez annyit jelentene, hogy 1 dollárt kapnék 1-2 óra munkáért. Szóval minimum 40-50 dollárért tudnám csak adni ezeket, de olyan is van, amit többért, mert mondjuk 20 órát jelent. Természetesen ezek a minimum értékek, nem set price adoptablenél licitelni kell.



Chibiket annyira nem szeretek rajzolni, de fejlesztem ezt a területet is, mert sokkal kevesebb idő, nyilván. :D Nem számítok nagy népszerűségre az elején, nem nagyon követnek DA-n, annyit tudok tenni, hogy sok csoportba megosztom a képeim, hátha akadnak érdeklődők. Comissiont meg nem érdemes addig elkezdeni, amíg senkit sem érdekel, szerintem. Maradnak az adoptable-k. :D



2018. ápr. 23. 12:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%

Kérhetsz te értük akármennyit, az már más kérdés, hogy lesz-e rá vevő. 40-50 dollárt őrültség ilyen kaliberű képekért elkérni, mert nem vagy olyan szinten, hogy ez megérné a potenciális vevőknek. Amíg nem konkrétan megbízásra dolgozol, addig nem is érdemes belekalkulálni az időt amit igénybe vett a megvalósítás. Főleg, hogy utóbbi esetben már fordítva működik a dolog: minél gyorsabb vagy, annál többet kérhetsz a munkádért. Adoptableknél ez gyakorlatilag irreleváns, külső szemszögből nézve egyéni problémád, hogyha esetleg sok időbe telt az elkészítés. Lehet szépíteni, de senkit nem fog érdekelni, hogy neked éppen az az egész alakos portré 20 órát igényelt.


Megpróbálhatod persze ennyiért árulni őket, de aligha fog érdeklődő akadni. Azon is érdemes elgondolkodni, hogy ha már most ennyit akarsz kérni a rajzaidért, akkor mi lesz később, ha magasabb szintre jutsz? 2 év múlva már 100 dollárért fogod árulni őket?

2018. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a kioktató stílusodon is fejleszthetnél, úgy amúgy. Mondjuk felesleges is itt értelmes választ várnom, sajnálom, de szánalmasak itt egyesek, nem is kicsit. Képzeld, mások is elkérnek ennyit egy-egy képért, de nyilván a comissiont nem adhatom 50-ért alapból sem. Kezdjük azzal, hogy egy színes sketchért nem kérnék többet 20-nál (egészalakos) 10 dollár alatt meg nem éri meg, de tényleg, és én ezt az alap tendenciákra mondom, amiket látni szoktam. És nem nem számítottam arra, hogy sokakat érdekelhet, ezzel kezdtem. Amúgy sem vagyok úgy elszállva, hogy 2 év alatt mondjuk duplájára emeljem az árakat (nem így megy ez). Ezt amúgy is mindenki maga dönti el, meg a kereslet-kínálat. Ez van. De alulárazni meg még inkább nem éri meg, mint arra várni, hogy esetleg valaki mégis vesz valamit. Bár ez tipikus magyar mentalitás. Ha meg nem érdekel senkit, legalább motivál a fejlődésre. :D És azt is megmondtam, hogy messze még a cél, de kezdő már nem vagyok, amúgy is mindenki elkezdte valahol, és akkor ők sem voltak jobbak ennél, de tényleg. Szóval nem a levegőbe dobálom ezeket a dolgokat. Ezeknél a rajzoknál sokkal jobban megy most már. És amúgy is csak akkor kezdem el comission bizniszt, ha elkérhetek érte annyit, amennyi nekem megéri. Idővel a gyorsaságom is javulni fog, már most is jobb. Bocsi, ez is tök kioktatóra sikeredett, de a stílusodhoz most nem volt idegzetem. :D A munkám során meg nem leszek hajlandó válaszolni az ilyen kommentekre, mondjuk más művészek is kapnak ilyet eleget,sajnos. Csak az vegyen, aki meg tudja fizetni. Ennyi.


Amúgy sem magyarokra korlátozódik a célközönségem, magyarként én sem fizetnék ennyit senkinek. Ez szomorú, de ha nem telik rá... viszont sok lesz a kiadásom, muszáj kezdenem valamit. Olyan munka nincs a környékemen, amit végezni tudnék. Ezért tanulok egyetemen, mert sajnos a fizikai munka nem tesz jót az egészségemnek. Csináltam több évig is, és mióta nem teszem, alig lát a doki. Nekem ez jobban megéri, mint a minimálbér, amit adnak. Máshová meg nem vesznek fel diákként, mert túljelentkezés van. Meg persze nem tudok németül, a nyelvvizsgához meg szintén pénz kell. Szóval, egyáltalán örülök neki, hogy igenis szeretnék dolgozni, és akár kellemesen is tehetem ezt. Aztán majd meglátom. Szép estét!

2018. ápr. 23. 21:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm, aki már uszkve 10 éve rajzol aktívan - ennél fogva magasabb szinten, de ez idő és gyakorlás kérdése - tavaly rajzolt 2 szereplős, egyedi, szép, grayscale-t nekem azt hiszem vagy 35 euró volt, de kaptam 3 skiccet és amelyiket kértem, kidolgozta.


Emellett - ahogy írta az előző, kérhetsz, amennyit akarsz. A kereslet már tényleg más tészta.

Amivel növelheted az esélyeid -


- gyakorolj sokat, hogy lerövidüljön az idő és legyen tapasztalatod

- anatómiából, perspektívából képezd magad. Én értem, hogy ez anime-stílus, *pár* évig fan voltam én is, de ennek a 2nek a hiánya nem elfogadható egy comissionnél.

- népszerű dolgokból rajzolj és tedd bele a portfóliódba. Nem tudom most mi megy a korosztályodban... de abból rajzolj, mindent, solot, párokat, chibit.

Meg el kell döntened, hogy most ezzel pénzt akarsz keresni vagy csak tengesz-lengesz, mert ha előbbi, szűk a kör hogy mit "nem akarok" (ált. szexuális tartalom stb.)

- jobban sikerült meglévő képeid dobd fel redbubble-re vagy más helyre, onnan is folyhat be kisebb összeg.

- és még egyszer: tanulj, tanulj, gyakorolj, gyakorolj...

2018. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Pedig Devin simán elkérnek egy ilyen szintű rajzért 50 dollárt, és kapnak is. :)


Hírnévtől függ csak.

2018. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat, Redbubblet szeretném mindenképp csinálni majd. Sajnos az egyetem miatt nincs elég szabadidőm, de majd nyártól több lesz mindenre. Az alapvető szabályait ennek a comission rendszernek tudom, olyasmit nem vállalok, ami nem megy, nem tetszik, más sem teszi és jogos dolog ez, meg védi a megrendelőt. Egyébként sem kell mindent tudni, ezt ezerszer elmondják, hogy jó referenciákkal bármit meg lehet rajzolni. Azért én örülök annak,ameddig eljutottam 1 év alatt a digitális rajzolásban, és remélem hasonló ütemben fejlődhetek továbbra is. :D A youtube videók is segíthetnek a népszerűség növelésében. A fanarttal az a baj, hogy amúgy illegális, és akiket én ismerek befutott mangaművészként, nem feltétlen erre specializálódtak. Bár tény, hogy a legtöbb sikeres rajzos csak fanartokkal dolgozik kb. de mivel amúgy is adoptableket akarok csinálni, kiélhetem a saját kreativitásom bennük első körben. :D Ha szép lassan is, de biztos alakul majd a dolog. :D

Köszi még egyszer a válaszokat!

2018. ápr. 25. 14:02
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy nagyon kiakasztó tényleg mikor valaki még annyi anatómiai tudással sem rendelkezik, mint én, de commissionoket árul. Lehet hogy a vevőnek nem tűnik fel, de a színezés meg a cukiság, esetenként olcsóság nem igazán oldja fel ezt a problémát...
2018. ápr. 25. 14:05
 7/11 anonim válasza:
100%

Első vagyok, és most is hasonlóképpen durvának fogok hangzani. Előre is elnézést.

Valóban, mások is elkérnek ennyit egy képért, ahogy mondtad. A különbség ott rejlik, hogy az alkotó milyen szinten áll. Magad is bevallottad, hogy kezdő vagy, még nem sajátítottad el az emberi anatómiát és a technikában is nyilván van hova fejlődnöd. Amíg ezen a szinten vagy, 40-50 dollárokkal abszolút nem érdemes bepróbálkozni. Hacsak nem szerzel egy nagy rajongótábort, sokkal rosszabbul fogsz belőle kijönni, mintha összeszorítanád a fogad és megelégednél mondjuk 20 dollárral. Megjegyzem, itt most szigorúan az adoptablekről beszélek, ahogy az előző válaszomban is tettem (mivel mondtad, hogy commissiont még nem fogsz csinálni)!

A commission teljesen más műfaj, ott a vevőnek értelemszerűen rengeteg beleszólása van a rajzba, irányít téged, te pedig jó esetben igazodsz hozzá. Ez mindkettőtök részéről kompromisszumokkal jár, nem olyan egyszerű dolog, mint rittyenteni saját ízlésed szerint egy for sale karaktert. Ergo teljes mértékben indokolható, hogy egy commissionért jelentősebb árat szabsz meg. Én is csináltam már 100 fontért halálegyszerű albumborítót, mondjuk ott a vevő határozta meg az árat és én próbáltam lebeszélni.

Bocs, ha nem fogalmaztam világosan, az első válaszomban kizárólag az adoptablekre gondoltam, amikért egy kezdőnek valóban pofátlanság 40-50 dollárt kérnie. Nem véletlenül árulják őket a profik is olcsón...

2018. ápr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Facebook van egy ArtClub nevű csoport. Ott többségében anime stílusban rajzolók posztolgatnak és beszélgetnek, vannak köztük, akik rendszeresen adnak el rajzokat. Írd ki ezt oda is, ők biztos eligazítanak majd a témában.
2018. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jajjj, moderátor-sanok... Értem én, hogy eladni akar a kérdező, de ez a kérdés nyugodtan maradhatott volna ott, ahol volt. :,D Nem hiszem hogy ezt a kategóriát olvasók között olyan sokan foglalkoznának anime stílusú rajzok eladásával DA-n...
2018. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyes válaszoló ebben igazad van. Mondjuk nem feltétlen olcsóak, van ahol alacsony a minimum, azaz a starting bid, de az autobuy, az bőven sok szokott lenni. Az már más kérdés, hogy kinek sikerül többért eladni. Azért 20 dollár egy-egy kidolgozottabb dizájnért nem sok. Sokan árulnak ennyiért egyszerű skicc dizájnokat, mert nagyobb részletesség nem is szükségszerű. Viszont az a két adoptable rajzom, ami van, az nagyon részletes, és egy cizelláltabb dizájnt, pláne ha nem skiccként van rajzolva, általában jóval többért adnak, mivel tényleg beleszámolják azt is, milyen minőségű a rajz. Meg szokták őket venni, de tényleg! Szóval jobban megéri szebb rajzokat több pénzért eladni, mint sok skiccet kevesebbért. Meg azzal nehezebb is fejlődni. És az két rajz tényleg nem olyan, mint a fenti skiccek.
2018. ápr. 26. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!