Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jelentkezzek rajz iskolába?

Jelentkezzek rajz iskolába?

Figyelt kérdés

Mindig mondják hogy ez a tanterv sok helyen és nekem már elment ettől a kedvem. Lehet egyáltalán összetetebb dolgokat rajzolni pl. random embereket attól, hogy még azt nem tanultuk? Sorrendben lapos tárgyakat aztán geomatriai testeket aztán azt hiszem csendéletet (egymás mellé raksz egy üveget meg vázát és azt gyakorlod amíg nem lesz jó. Mit jelent a csendéletnél a jó?) aztán valamikor utána embert de először csak portrékat. Ettől nekem a rajzolástól is elmegy a kedvem. Szerintem szenvednék és utálnám mindegyik rajz iskolát, de lehet hogy tévedek.


Szerintem csak fél realisztikus fantasy képregényeket szeretnék csinálni, de nem kell hogy megvegye valaki. Szerintem jobb lenne azt gyakorolnom, ami szerepelni fog benne. Azt szeretném csak hogy ne nézzen ki nagyon hülyén vagy ilyesmi.


Illetve a látványról rajzolást is annyira unom hogy csak mondják nekem hogy "a valóság alapján kellene elöször megtanulnom" mert azt látják a rajzaimon és én attól már rosszul vagyok, hogy ilyesmit írnak.


Elölröl kezdeni az egészet tényleg semmi kedvem nincs. Azért kockát is rajzoltam már, de 5 perc múlva már valami komplexebb tárgyat, egyszerűen nem bírok sokáig egyetlen dolgot csinálni.



2021. jún. 8. 20:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem véletlenül kezdik az alapoknál a rajziskolában, a hegedülést sem Paganinivel kezdik.


De ha unod, sztem autodidakta módon is tanulhatsz. Tele az internet segédanyagokkal, csak szorgalom kérdése az egész. Én zenélni tanultam magamtól, egyrészt lassabb és nehézkesebb, másrészt elég összevissza lesz az ember tudása. Cserébe viszont egy remek felfedező út, és szabadon próbálkozhatsz bármivel.


Kevés autodidakta lesz végül 100% profi bármiben, de sokra lehet jutni.

2021. jún. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Figyelj, ha képtelen vagy beletenni a munkát, gyakorolni/ kipróbálni a szerinted felesleges dolgokat és hallgatni mások tanácsaira, akkor ne menj. Minden kérdésedből az látszik, hogy te jobban tudsz mindent, ilyen hozzáállással nem tudnak neked tanítani semmit és fejlődni se tudsz. Se rajziskolában, se autodidakta módon. Ha fejlődni, akarsz, akkor hallgasd meg mások tanácsait, próbáld ki amit mondanak és utána döntsd el, hogy ez neked mennyire volt hasznos. Nem kell ellentétes vélemények közt csapongani, vagy teljesen feladni a saját elveidet, de nyitottnak kell lenni. Ha meg ezt nem akarod, akkor csináld azt és úgy, ahogy most jól esik és ne akarj megfelelni másoknak.
2021. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Kérlek, mondd, hogy nem Getron vagy, és ő jött vissza! az első két válaszoló már megmondta. Nincs olyan, hogy te csak téglafalat meg elfeket szeretnél rajzolni, ezért csak téglafalt meg portrét rakzolsz. A rajz összetett folyamat, amit az alapoknál kell kezdeni.
2021. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Szerintem az alapokat tudom csak tónusozni meg már nem is merek.
2021. jún. 9. 13:29
 5/23 anonim ***** válasza:

Pedig érdemes kipróbálni a tonust is, az ad teret, mélységet a rajznak, anélkül csak vonal. Mondjuk vannak nagyon jó vonalrajzok is, mint mondjuk Réber László karikatúrái, de meg merném kockáztatni, hogy te nem olyanokat rajzolsz.

Az, hogy nem mersz, fura. A rajzban pont a kísérletezés az érdekes, és ha elrontod akkor mi van? Rajzolsz másikat. Azzal is gyakorolsz.

2021. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Senkit se szoktam másolni, fogalmam sincs mit rajzol Réber László. A stílusomat nem lehet megnevezni sokszor kicsit karikatúrista, kicsit szürreális, kicsit impresszionista.

Azért nem akarok "realisztikus" képeket mutatni senkinek, mert akkor azzal foglalkoznak csak, ami a jó realisztikus rajzhoz kell. De engem még csak a realizmus se érdekel. Nyilván látványból skiccelek különböző elemeket, amik segítenek lerajzolni valamit képzeletből. De engem nem érdekel semminek a tónusozása, sokszor flat tónusozást használok, de csak, ha úgy érzem, hogy kell, sőt én csak az árnyékokat nézem.

2021. jún. 11. 13:38
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, keress rá, utána véleményezd!
2021. jún. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Réber László"


Megnéztem. Tényleg jók, de azért én nem így rajzolok:DD kicsit fel is nevettem mikor megláttam.

2021. jún. 11. 19:52
 9/23 A kérdező kommentje:
Jól van tónusoztam már, ad neki mélységet. És akkor mi van? Ha mélysége van, a tér illúzióját kelti, akkor se érdekel. Szóval, muszáj tónust rajzolnom a rajzaimra? Na ugye.
2021. jún. 12. 14:37
 10/23 anonim ***** válasza:
Te csak veszekedni akarsz? Ezt fogod a rajztanárokkal is? H igen, akkor ne menj rajziskolába, mert te már mindent mindenkinél jobban tudsz, azoknál is, akik segíteni próbálnak.
2021. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!