Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » MKE-re lehet gimnáziumból...

MKE-re lehet gimnáziumból jelentkezni?

Figyelt kérdés

Nem lennénk nagyon lemardva azokkal szemben akik kézművészeti iskolába jártak? Vagy az egyetemen mindent az alapoktól kezdenek?


Szeptembertől gimnáziumba fogok járni mert nemigazán tudom még hogy mit szeretnék csinálni, bár mindig olyan elképzelésem volt hogy festő, illusztrátor, látványtervező (igaz, hogy a digitális rajzolást még sosem próbáltam, de szivesen kipróbálnám)...de ebben sem vagyok biztos és most nemtudom hogy félévtől átlépjek e ha lehetséges vagy ne vagy nemtudom :-DDD



2014. aug. 11. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Jelentkezni lehet, csak 100%, hogy nem vesznek fel. A Kisképzőből kikerülteket is sorra utasítják vissza mind az MKE-n, mind a MOME-n.


Sokat számítanak a kapcsolatok, a pénz, az aktivitás. Leginkább talpraesettnek, céltudatosnak kell lenni ahhoz, hogy bekerülj. Ha nem vagy biztos semmiben, akkor inkább végezz el egy kreatív okj képzést. Persze mondom, jelentkezni mindig lehet...

2014. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :-)
2014. aug. 11. 10:42
 3/3 anonim válasza:
Nem tudom gondolkodsz-e még, hogy az egyetemet képző vagy iparművészeti irányba folytasd, de én azt tudom mondani, hogy rajziskola! én is gimnáziumba jártam,jó rajztagozatra, de az heti négy rajzkeveset számít, ezért is jártam mellette rajziskolába, ami nyílván nem olcsó, de ha nem is elsőre, aztán felvettek és most már jövőfélévben dimplomáok a Magyar Képzőművészeti Egyetemen. Én azt tuom mondani, hogy ha tényleg ezt akarod csinálni, akkor ez olyan, amihez keményen elhivatottnak kell lenned és megküzdened érte. A felvételin az érttségi pontjaid kb. annyira fognak számítani, hogy a minimumod meglegyen, aztán három fordulón át kell verekedned magad mire felvesznek, ettől függetlenül nem csak a kézügyesség számít, az ész is, a műveltség is, ez azért értelmiségi dolog. Ha még érdekel szívesen válaszolok egyéb kérdésekre is.
2017. dec. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!