Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan fejleszthetem a nem...

Hogyan fejleszthetem a nem létező rajztudásom?

Figyelt kérdés
hol kezdjem a rajzolást? nagyon szeretnék rajzolni, de még egy ovis is jobban rajzol nálam.
2010. aug. 28. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Már, bocsi, de akkor miért erölködsz?Biztos van valami más, amiben jo(bb) vagy.
2010. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Próbáld meg a jobbagyféltekés rajzolást! Nézz utána a neten és ha van pénzed végezz el egy tanfolyamot. Garantált a siker;)
2010. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

vagy gyakorolj-gyakorolj-gyakorolj és fejlődni fogsz.


Bár a jobb agyféltekés rajzolásról valóban jókat írnak, de biztos hogy ennyire rajzolni szeretnél?

2010. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Keress könyvet a témában, biztos találsz!

De a gyakorlás is sokat tud segíteni! Először az alapokkal kell nekikezdeni, mint pl papíron átrajzolás,

és az árnyékolással kísérletezgetni, az még a legcsúnyább rajzot is jobbnak mutatja :P

Aztán másolgatni, végül egyedül próbálkozni!

Nekem bejött ;) nem vagyok egy Picasso, de azért a pálcikaemberkéken túl vagyok :D

2010. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy valaha is fogsz tudni rajzolni,de azért próbálkozz nyugodtan,talán még egyedi stílusod is alakulhat ki,de ettől még nagyon messze állsz.


Először is kezd az alap dolgokkal,egyszerű formákkal.

Vegyél egy kockát és próbáld lerajzolni,tanulmányozd a részeit,bontsd fel,hogy mikből áll az össze,mit látsz belőle,ne körberajzold,hanem szerkeszt meg a kockát!És ezt csináld nagyon sokszor,ugyan azzal a kockával,majd fordítsd el és minden oldalát külön tanulmányozd.Hidd el nem is olyan egyszerű egy kockát lerajzolni,mint ahogy azt sokan gondolják.Figyelj a perspektívára( [link] kérhetsz segítséget is ebben,mert úgy könnyebb megérteni.

Aztán ezt addig csináld amíg képes leszel kockát rajzolni.Ha már tudsz kockát akkor jöhet téglalap,gúla,henger stb.Ezeket is addig csináld amíg menni fog.Aztán,ha tudsz kocát téglalapot,rajzolni akkor már sok mindent tudsz,pl könyvet,TV-t,széket,asztalt,ágyat és még nagyon sok mindent.És ugyan ez a helyzet a többi "mértani testtel" is,henger(nagyon fontosak az ellipszisek,ezt is kell gyakorolni)=üveg,pohár,váza stb.

Ha tudsz már többféle dobozt,üveget akkor készíts csendéletet,figyelj az arányokra, a formákra és a kompozícióra.

Ezek az alap dolgok,ha már tudsz rajzolni akkor jöhet az árnyékolás.

Még vagy ezer dolgot tudnék írni ami nagyon fontos,de így is már a fél oldalt elfoglaltam.

Szóval keress egy kockát és rajzold le minimum 30szor,majd hasonlítsd össze,hidd le így lehet megtanulni rajzolni.A legjobb ha keresel egy "profit" aki tud segíteni neked,de magad kell hogy rágyere a dolgokra.

Ha szeretnél írj privátban úgy többet tudok írni esetleg majd elküldöd nekem a rajzaidat és akkor többet tudok segíteni:)

2010. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hmm utolsónak. nagyon köszönöm.
2010. aug. 29. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Na hogy megy,neki fogtál már?

Látsz valami fejlődést,vagy meguntad és abbahagytad?

Kíváncsi vagyok ennyi idő elteltével hogy haladsz,ha belépsz még és rálépsz erre a kérdésre szeretném,hogy válaszolj,akkor is ha abbahagytad,vagy

ha egyáltalán nem fogtál neki(nem baj az csak,kíváncsi vagyok:D).


üdv.:Utolsó válaszoló:)

2010. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:) hát ott tartok, hogy találtam kockát, de még nem kezdtem el rajzolni. de lehet ma nekiállok. kicsit zűrösek voltak a dolgok mostanság, sulit váltottam meg minden, nem volt egyszerű :) de köszi
2010. nov. 2. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!