Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mik ezek a rajz adoptálások?

Mik ezek a rajz adoptálások?

Figyelt kérdés

Instagrammon látom hogy lehet adoptálni ilyen karaktereket, mindig írják hogy open commission stb. és meg lehet venni különböző rajzolt állatokat pl.


De nem értem nagyon ezt az egészet, hogy ez mire jó és utána mit csinálhatsz vele.


Valaki elmagyarázná?


Itt van egy példa insta poszt, hogy mire gondolok:


[link]



2021. aug. 15. 19:20
 1/3 anonim válasza:
100%

Ha megveszed akkor akármit csinálhatsz a designnal, mert már a tiéd a felhasználási jog.


De az adoptálás nem tudom mire jó. Gondolom akkor nem használhatod szabadon, mert az alkotóé a jog.

2021. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor ez az "adoptálás" egy jól csengő marketing-fogás, azért használja a készítő csupán, mert állatrajzokat készít, valójában egyszerű adás-vételről van szó, olyan értelemben, ahogy az első válaszoló is írja (felhasználási jog megszerzése).
2021. aug. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Megveszel egy karakterdesignt, onnantól a tiéd. Beleírhatod történetbe, lerajzolhatod 6000-szer különböző kontextusban, akár még képregény formájában is. Lényegében azt kell megfizetned, hogy nem neked kell kigondolnod a karaktert.
2021. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!