Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a célja annak az "Ívfénymúz...

Mi a célja annak az "Ívfénymúzeum"-nak nevezett alkotásnak, mely Budakeszin az Alkony és Skót utca találkozásánál található közterületen?

Figyelt kérdés

A kérdésben szereplő objektumot egy nyilvános szereplőnek számító ember, pontosabban Szirmai Gábor építette. Mivel az alkotó sok irracionális és társadalmilag megosztó nézetet terjeszt nyilvános fellépései alkalmával, ezért célszerű lehet nyilvános fórumon megvitatni ezt a jelenséget.


Szirmai Gábor "különös" személyiségű ember, de az utóbbi években még feltűnőbbé vált az élettársi - majd házastársi kapcsolatával, ugyanis 2018 őszén feleségül vett egy elit művészcsaládból származó, 32 évvel fiatalabb grafikusművész-nőt, aki ezt a kapcsolatot nyíltan fel is vállalja a nyilvánosság előtt. (Ezért nem sért személyiségi jogokat ennek a társadalmilag megosztó különös házasságnak a megvitatása sem, természetesen kulturált keretek között.)


A közterületen álló, "múzeumnak" titulált műalkotást sokféle pejoratív jelzővel illették már: "kacattemplom" (RTL), "siratófal", "horrorfal", "zóna" (abból a bizonyos "Stalker" filmből), stb. Az emeleti térben historikus könyvek rohadnak a nedvességben és szutyokban, mögötte egy szeméttelep-jellegű magántelek látható az életművész úr és vizuálisan minimum 45 évvel fiatalabb felesége szerény lakhelyével egyetemben. Szirmai úr egy csomó könyvet is írt, melyek nagyobb része még nem jelent meg nyomtatott formában. (Bár bizonyos nézetek szerint jól is van ez így.)



#siratófal #Ívfénymúzeum #Szirmai Gábor #kacattemplom #luciferianizmus #Skót utca
2021. szept. 16. 22:28
A kérdező szavazást indított:
Az objektum egy formabontó, ám teljes értékű műszaki és művészeti muzeológiai intézmény.
Az objektum az alkotója kényszeres és teljesen öncélú önkifejezése.
Az objektum egy luciferianista okkult társaság, szekta, stb. kegyhelye.
Az objektum nem múzeum, hanem egy zseniális esztétikai műremek.
Az objektum célja azonos Fogarasi Árpád Kocsordon épült atombunkerével.
16 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%

Én nem ismertem eddig, de rohadt jól néz ki, kíváncsi lettem rá. Köszi a tippet.

Az alkotó magánélete nem különösebben érdekel.

2021. dec. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszi a választ #1, bátran mélyedj a téma behatóbb tanulmányozásába! Olyan dolgokra fogsz rálelni, hogy a falnak mész tőle, azt garantálom!


Ami az alkotó nyilvános-magánéletét illeti, hát az sem piskóta, hisz valljuk be őszintén: Ki látott már olyat, hogy egy fiatal nőszemély csak úgy "beleszeret" egy 60 feletti csodabogárba, aki olyan "legendákat" terjeszt magáról, hogy Afrikában félholtra szurkálták és "félig levágták" a péniszét?


Amúgy a "Dahomey" című könyvében publikált sztori is megér egy misét, hisz a nagy késeléses sztori részletei abban vannak leírva. A tengerparti atrocitás után sikerült elúsznia a sós vízben, utána nyakig merülve úszott jót egy mocsárban is, utána (tisztálkodás és orvosi ellátás nélkül) felengedték egy nemzetközi repülőjáratra és Párizsban engedték átszállni egy másik gépre. Magyarországon kapott csak rendes orvosi ellátást, aminek keretén belül a farkát is állítólag olyan jól visszavarrták, hogy elvileg nincs akadálya a normális házaséletnek se. (Ami azóta bizonyítást is nyert - legalábbis azok számára, akik hasonló életszemlélettel bírnak, mint a sztori kitalálója. :-D)


Lenne még az 1-es válaszolóhoz egy kérdésem:

Valószínűsítem, hogy az 1-es lehetőségre szavaztál. Kérlek fejtsd ki bővebben, milyen tényszerű megállapítások és gondolatmenet alapján jutottál erre a meggyőződésre, hogy "teljes értékű műszaki és művészeti múzeum" az adott műalkotás!

(Célom ugyanis, hogy a vitás kérdéseket felhozó témát érvekkel egy konszenzus felé próbáljuk meg közelíteni.)

2021. dec. 10. 06:53
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
Hűha, nagyon rálépett valaki a tyúkszemedre! Csak az a kérdés, hogy a művész úr, vagy a művészfruska volt-e az :) Talán szomszédaid volnának? Valahogy nehezen hiszem, hogy egy budakeszi határában, aszfaltozatlan utcában álló épület olyan sok ember szemét szúrná rajtad kívül, hogy még állítólagos (bár google által nem ismert) gúnynevei is születtek volna...
2022. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

#3 - ilyen egy laikus hozzáaszólás, aki még nem vette a fáradságot egy jelenség tanulmányozására!


Mellesleg megjegyzem, senki sem lépett a tyúkszememre, inkább annak a mélyebb megértése a célom, hogy kik és milyen céllal támogatják ezt az őrületet a háttérből? Kiknek érdeke így belerondítani az emberek józan eszébe? (Szirmai úr az életszemléletével már rég egy igazi hajléktalanként élné az életét, és semmilyen kultúrházba nem engednék be előadni.)


1. A "gúnyneveket" nem én találtam ki, hanem éppenhogy a google által talált (megjegyzem rengeteg) anyagból szedtem össze. Még a művész úr különös házassága sehol sem volt, mikor egy on-line elérhető (RTL) riportban "kacattemplomként" volt felkonferálva az alkotás! Gondolod perbe fogták a televíziót becsületsértésért?


2. Szirmai úr saját bevallása szerint enyészetmániás, és jól rá is játszik a zizzentségére. A "zóna" asszociáció bárkinek ösztönösen leesik, aki kicsit tanulmányozza a hóbortjait. Ha jól emlékszem 2018 folyamán kubai utazásáról számolt be a biatorbágyi kultúrházban. Az utazás folyamán egy pontosan olyan hajtányt béreltek, mellyel a Sztalker című híres filmben utaznak be a Zónába! (A biatorbágyi fellépéseiből újabban on-line videók is elérhetőek.)


3. Későbbi előadásai során is kitett magáért, például 2019-ben minden különösebb apropó nélkül cca. 10 kilós (koszos) rozsdás vasakat rakott ki az asztalra az előadás díszleteként, 2020-ban "igazi gőzgépet" ígért bemutatni a közönségnek, de csak egy játék-modellt vitt be az előadásra, melyet egy kukázott (szintén rém koszos) hűtőgépkompresszorral bírt működés-jellegű mozgásra!


4. A szakmai profilja kapcsán pedig visszafogottan és végtelen alázattal megjegyezném - Szirmai úr ívlámpát az életben nem volt képes üzemszerű működésben bemutatni! A budai várban tartott bemutatóján lekapcsolták a közvilágítást (9:55-nél), hogy az emberek tudják minek a fényét kell megcsodálni: https://www.youtube.com/watch?v=CiuDVFo7eyA


5. A "művészfruska" kifejezést itt olvastam először, kérlek ne vádaskodj gúnynevek kitalálásával! Inkább gondolkodj el azon, hogy hogyan lehet egy ilyen címmel, ilyen cikket leközölni valakiről (a stílus természetesen visszafogott, és pozitív értelemben csúsztat):

file:///J:/Szirmai%20G%C3%A1bor/Kult%C3%BAra%20%20Elmeelhajl%C3%B3%20-%20NOL.hu.htm

2022. máj. 27. 15:56
 5/29 A kérdező kommentje:

Elnézést az utolsó hibás linkért, tehát helyesen:

[link]

2022. máj. 27. 16:00
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Hát az már biztos, hogy nem egy tucatember a csávó, de nekem pont emiatt kifejezetten szimpatikus. Téged mivel akasztott ki ennyire? Vagy esetleg te vagy ez a Szirmai, és dicséreteket akarsz hallani itt magadról? :D
2022. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#6 Most írjam azt, hogy "jaj lebuktattál - te szemét!" :D


Mondjuk engem kissé meglep az a tény, hogy nem bővül ez a fórum értelmes, konstruktív hozzászólásokkal. Ez helyett olyasmiket feltételeznek a kérdés kiírójáról, hogy konfliktushelyzetben van az illetővel, "ráléptek a tyúkszemére", "ennyire kiakasztottak", stb..


Miből gondolhatja bárki is azt, hogy engem kiakasztott Szirmai úr - vagy esetleg a törvényes felesége volt pasija esetleg szerelmileg frusztrált iskolatársa akarja megszívatni az álompárt? Erről kérem szó sincs!


Egész egyszerűen ez a fórum annak az explicite meg nem magyarázott üzenetnek a megvitatására nyittatott, amit Szirmai Gábor (és nem utolsó sorban a felesége is) önszántából a világ felé kommunikál.


Van itt valamilyen konfliktus? Bizonyos értelemben van! A konfliktushelyzet abból áll elő, hogy belátásom szerint sok ember nem, vagy nem csak pozitívan értelmezhető önkifejezésként értelmezi a témát. Ezért használtam fentebb "megosztó" és "vitás" kifejezéseket.


Semmi sem tiltja viszont azt, hogy nyilvános fórumon megvitassuk és értelmezést adjunk a szó szerint utcán heverő témának, és egy (neves kultúrházban is) nyilvánosan fellépő személy önkifejezésének.


Elnézést az érintettektől, ha fentebb túlzóan negatív állításokat írtam volna, de bizonyos értelemben én is megütközök a jelenség bizonyos aspektusain. Ezért írtam ki ezt a kérdést, hogy mások is kifejezhessék az ismereteiket, gondolataikat, érzéseiket - vagy akár racionális értelmezéseiket a témát illetően, egy közös fórumon.

2022. máj. 27. 18:28
 8/29 anonim ***** válasza:
52%
Mert ez nem fórum, itt kérdéseket szoktak feltenni, amire választ várnak. Te meg vitaestet akarsz szervezni egy érdekes, de viszonylag kevéssé ismert emberről, akit itt senki nem utál, de rajongója sem fog idetévedni, hogy megvédje, így nyilván kevés válasz jön.
2022. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#8 - pontosan tudom, hogy hogyan működik ez az oldal. Sok kérdésnél nem záródik le a téma néhány egyenes válasszal, hanem igenis egymásra reagálnak a hozzászólók, így körbejárva a témát.


Ez legtöbbször teljesen rendben is van, és a kérdező ritkán reagál a témában. Viszont itt inkább a kérdező gyanúsítgatása folyik, nem a feltett kérdés elfogulatlan kielemzése az egymást kiegészítő válaszok segítségével! Erről sajnos én (a kérdező) nem tehetek.

2022. máj. 27. 18:52
 10/29 anonim ***** válasza:
60%
Nem te döntöd el, hogy mi mit tartunk érdekesnek, és miről akarjunk beszélni. Szirmai Gábor számunkra senki, te viszont a beszélgetőpartnerünk vagy, egy hús-vér gyakorizó itt közöttünk, és van egy J: jelű pendrive-od, amin egy Szirmai Gábor nevű csavargó életéről szóló cikkeket gyűjtesz. Ez sokkal érdekesebb! Én még nem is láttam olyat soha a windows-ban, hogy J:\!
2022. máj. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!