Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a célja annak az "Ívfénymúz...

Mi a célja annak az "Ívfénymúzeum"-nak nevezett alkotásnak, mely Budakeszin az Alkony és Skót utca találkozásánál található közterületen?

Figyelt kérdés

A kérdésben szereplő objektumot egy nyilvános szereplőnek számító ember, pontosabban Szirmai Gábor építette. Mivel az alkotó sok irracionális és társadalmilag megosztó nézetet terjeszt nyilvános fellépései alkalmával, ezért célszerű lehet nyilvános fórumon megvitatni ezt a jelenséget.


Szirmai Gábor "különös" személyiségű ember, de az utóbbi években még feltűnőbbé vált az élettársi - majd házastársi kapcsolatával, ugyanis 2018 őszén feleségül vett egy elit művészcsaládból származó, 32 évvel fiatalabb grafikusművész-nőt, aki ezt a kapcsolatot nyíltan fel is vállalja a nyilvánosság előtt. (Ezért nem sért személyiségi jogokat ennek a társadalmilag megosztó különös házasságnak a megvitatása sem, természetesen kulturált keretek között.)


A közterületen álló, "múzeumnak" titulált műalkotást sokféle pejoratív jelzővel illették már: "kacattemplom" (RTL), "siratófal", "horrorfal", "zóna" (abból a bizonyos "Stalker" filmből), stb. Az emeleti térben historikus könyvek rohadnak a nedvességben és szutyokban, mögötte egy szeméttelep-jellegű magántelek látható az életművész úr és vizuálisan minimum 45 évvel fiatalabb felesége szerény lakhelyével egyetemben. Szirmai úr egy csomó könyvet is írt, melyek nagyobb része még nem jelent meg nyomtatott formában. (Bár bizonyos nézetek szerint jól is van ez így.)



#siratófal #Ívfénymúzeum #Szirmai Gábor #kacattemplom #luciferianizmus #Skót utca
2021. szept. 16. 22:28
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Mi érdekes van abban, hogy egy közszereplőről szóló kérdés kiírása előtt egy héttel összeggoogliztam vagy 20 őróla/általa íródott cikket? A "J" pedig nem "pendrive", csak egy ideiglenesen áttett merevlemez egy éppen javított gépről, de ez nem teljesen mindegy? Ez valamilyen nagy konspiráció lelepleződése? Manapság már mindenkinél elgurult az a bizonyos pirula?


Ekkora bunkóságot még nem láttam, hogy minduntalan idétlen megjegyzéseket tesznek egy kérdés kiírójának, miközben állítólag nem érdekli a téma a hozzászólókat. Ez is Szirmai legendás életvitelének a része? Tényleg valamilyen szektába futottam bele? Akkor máris volt értelme a kérdésnek, csak a megfelelő kategóriába kell átpasszolni!


Ráadásul Szirmai Gábor minden megnyilvánulása ellenére nem egy "senki" és nem is egy "csavargó", hanem egy közszereplő. Úgy látom elég jól megvan, és több száz ember komolyabban felfigyelt az aktivitásaira, több ezren meg hallottak róla. Bizonyos értelemben saját akaratából is egy "celeb" a kérdéses úriember! Helyi tévécsatornák már jó néhány portrét, riportot stb. forgattak vele.


Rengeteg kérdés van itt celeb témában a gyakorin. Akinek meg nem tetszik ez a téma, az a jövőben ne szóljon bele, mert nem telefon!


Nem szektás trollokat, hanem értelmes válaszokat várok a témában.

2022. máj. 28. 09:50
 12/29 anonim ***** válasza:
50%
A J bizony elég sokadik betű az ABC-ben... Elég sok ilyen "ideiglenesen áttett merevlemezt" kerülgethetsz a "javított gépeid" között. Tán az Ívfénymúzeum számítástechnikai kistestvére épülget a lakásodban?
2022. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Érdekes, gondolatokat ébresztő videó a témához, "Világutazó, gyűjtögető, és jobban szereti a tárgyakat, mint az embereket":


[link]


Vajon mit ért a narrátor 02:20-nál ezen kijelentés alatt: "A különböző források ellentmondanak egymásnak a tűz keletkezésének okairól."

2022. jún. 3. 15:23
 14/29 anonim ***** válasza:
74%
Miért tőlünk kérdezed? Te vagy az ország első számú Szirmai Gábor szakértője, neked kéne tudnod, nem nekünk. Nézd meg, hátha valamelyik régi merevlemezen lapul róla valami tanúvallomás vagy jegyzőkönyv
2022. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

#14 - most az egyszer utoljára válaszolok, mert Te és a haverod (vagy az esetlegesen meghasadt tudatállapotod másik fele által nyitott fiókon keresztül pontozó másik entitás) már lassan érdekesebb elmeelhajlást produkáltok, mint a nagyérdemű Szirmai úr!


1. Írod: "Te vagy az ország első számú Szirmai Gábor szakértője..." - ezt bóknak veszem és nem sértésnek! Mindazonáltal csak szerény műkedvelője vagyok a témának. Az igazi "tudósok" Buda környékén élnek, már régebbről is személyesen ismerik az illető közelebbi rokonait és ismerőseit.


2. Írod: "Miért tőlünk kérdezed?" Válasz: A kutya se kérdezett "titeket"! Gondoltam már lekopsz innen, ha számodra már úgy is csak egy "senki csavargó" a téma!


Úgy néz ki, a PR-herald külön projektet indított a trollfarmján Szirmai úr életművész influencer karrierének lecsengetésére. Különben milyen más épkézláb magyarázat lenne arra, hogy idejársz trollkodni egy olyan témára, mely számodra teljesen jelentéktelen?


Talán a pszichológia tudománya szerint van még egy magyarázat: Az itt produkált énkivetítésed szerint tényleg piszkosul a tyúkszemedre léphetett a művész úr, vagy a kacattemplomának a főpapnője! :D

2022. jún. 3. 17:04
 16/29 NTBS ***** válasza:
23%
Én nem tudom.
2022. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
37%
Gyakorlatilag egy rosszízű keresztes hadjáratot viselsz az úr ellen?
2022. nov. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Megint itt van a troll, aki most mély elégedettséget merít abból, hogy értelmetlen sértegetést tartalmazó válaszával megszüntette a kérdés kiemelt státusát. Nem képes ésszel felérni, hogy senki se kíváncsi a megjegyzéseire.


Viszont kérdezem én, ha már a szavazók döntő többsége az első lehetőséget választotta, akkor miért nem írják meg ide a nézeteiket muzeológiai és művészeti szempontból? Hisz a feltett kérdésnek csakis ez a célja.


Minden újszerű hozzáállást meg szoknak vitatni a téma iránt érdeklődők, és szerintem ez az egyetlen módja, hogy a trollunkat végre eltereljük máshova szerencsétlenkedni.


Tehát (az egyenlőre még nem túl reprezentatív) közvélemény így hangzik:

"Az objektum egy formabontó, ám teljes értékű műszaki és művészeti muzeológiai intézmény."


Kérném az erre lehetőségre szavazókat (és természetesen az egyéb nézeteket vallóakat is), hogy elemezzék ki mélyebben a témát mindenki okulására!

2022. nov. 30. 12:18
 19/29 anonim ***** válasza:
51%
Ne emelgesd már ki, mert már szekunder szégyent érzünk, hogy ennyire a megszállottja vagy.
2023. jan. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
76%
48 éves koromtól vagy 15 évig nekem is minden vágyam az volt, hogy egy nálam 32 évvel fiatalabb művésznővel létesítsek élettársi kapcsolatot, ha szép az illető, és jó alakja van. De aztán ez elmúlt, 60 éves korom óta már a nálam 42 évvel fiatalabb művésznőkkel szeretnék alkotni.
2023. jan. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!