Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jó lett az olajfestményem?

Jó lett az olajfestményem?

Figyelt kérdés

(Újra kiraktam, de más fotóval, ahol látszik a szobám is.)

Mennyiért lehet eladni mint ismeretlen festő ember? Egyáltalán van igény ilyenre, hogy kirakja valaki a falra? Vagy inkább az absztraktot szeretik?


Nem vicc, akit érdekel eljöhet, megnézheti, bevizsgáltathatjuk, még friss a festék, nem nyomtatás, olajjal festve kézzel, nincs trükk!!!


[link]


2021. okt. 5. 11:05
 1/10 A kérdező kommentje:

Már írta valaki korábban, hogy csak a réginek van értéke, megértem.

De van-e olyan valaki, aki újonnan akar valami szép festményt? És mennyit pénzt áldozna ilyenre?

2021. okt. 5. 11:10
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ügyes vagy, minden elismerésem. Viszont komoly pénzt ebbe nem fognak áldozni csak azért, hogy a falon lógjon, arra ott vannak a bolti nyomtatott vackok. A művészeti értéke nyilván az egyedi alkotásoknak sokkal több, de ma már ez nem ér semmit. Régen azért volt más, mert nem volt más, de most már van. Attól még csodálatos dolog amit csinálsz, ne hagyd abba! Megélni nem fogsz ebből, de ha neked örömet okoz az alkotás, ne vond meg magadtól.
2021. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
A képed is nagyon teccik, meg a photoshop skilljeid is.
2021. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tetszik, ügyi vagy! Hirdesd meg, pl. itt:


[link]

2021. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Ha pénzt szeretnél ebből, nem elég, hogy tehetséges vagy. Galériákban be kell futni először. Ott pedig nem tudom, hogy ilyen historizáló stílusra mennyire van igény a “nagyokosok” közt.


Nem ismert, de szép festményeket ugyanis az elhunyt nagymama faláról az unoka is árul pár ezer forintért.

2021. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy "festmény hamisítás". De egészen tehetséges vagy benne.
2021. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen én is így látom, hogy nem igazán kell ez. A galériákba nem jutok be, mert műegyetemen kell végezni hozzá, nekem nincs semmi előképzettségem csak úgy festek, mint pl. az X-Faktorosok énekelnek.
2021. okt. 6. 12:23
 8/10 anonim ***** válasza:

A másolás több okból sem szép dolog + felesleges, hacsak nem felkérésre csinálod valakinek.


Lehet a művészet bármely ágát kamatoztatni, csak másképp kell tálalni azt a képességet, amivel rendelkezik valaki.


Kiskapukat keresni, saját stílust kialakítani, de mindenek előtt tudnod kell önmagad felé kérdéseket:


Milyen kapcsolatod van az alkotással?

Szabadon vagy korlátokkal?

Szenvedély és érzésekkel mi a helyzet?

Teljesítményhez milyen kritériumok kellenek?... stb


Szükséges egy kellő erős önismeret, ha karrierként akarja az ember.

Volt akinél az önismeret más ágra vitte s bontott szárnyat karrierje.


Ismerek olyat is, aki sima érettségivel globálisan elismert játéktervező/szerkesztő, több munkája a piacon van.

Pedig nincsen papírja.

Emberként önmagában is tisztelem, nemhogy amit ahogyan a semmiből összehozott. - Szintén jelentős szerepet kapott az önismeret és út keresés.


Szerintem elmélkedj ezen témakörökben vagy bármiben, aminek köze van ehhez az alkotási formához. Összegezd képességeidet - pozitív negatívot egyaránt.


Sok sikert!

2021. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egy-egy képpel bejutottam galériákba (de aztán ennyi), a végzettség nem érdekli őket, csak a kép.
2022. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A másolás szidásával ne mértek egyet. Rengeteget tanul belőle, ha lemásol egy képet. Ezen a képen látszik, hogy egy középkori ihletésű kép. Az egy külön tudás, ha valaki szépen tud másolni.

Vannak gazdag emberek, akik klasszikus képek másolatait megveszik.

2022. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!