Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nem működik egy billentyű a...

Nem működik egy billentyű a szintetizátoromon. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy ideje használom már tanulásra stb, már használtan vettem, viszont azt vettem észre, hogy egyre gyakrabban jelentkezik az a baj hogy nem ad ki hangot a billentyű mikor le nyomom vagy csak nagyon halakat..

Mi a teendő?

Tisztítás oké azt tudom.

De lehet ezt orvosolni?


Segítséget kérek ebben mivel sajnos még nem értek annyira hozzá.


Szinti:LP-621 OC



2021. nov. 11. 00:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szinte biztos hogy meglehet oldani.

Azonban nem tudom mennyire értesz hozzá és hogy jó vége lesz-e annak ha szétszeded.


Nem ismerem a billentyűinek a mechanizmusát.

De én szétszedném mint írtad is jó alaposan kitakarítanám belül (előtte lehúzni a tápról majd várakozni 10 percet legalább hogy a kondikba ne legyen töltés).

Közben meglehet nézni az áramkört is hogy nincs -e púpos kondi, valami sérülés, égés, korrózió.

Ha minden rendben szép tiszta és semmi hiba nincs az áramkörön de még most sem jó akkor meg nézném hogy hogyan működik a billentyű és az ottani alkatrészeket egyebeket alaposabban megnézném... (Nem tudom hogyan oldották meg, gondolom nem csak egy egyszerű gombbal ezért látatlanban nem tudok tanácsot adni erről)



UI.: Játsz olyan dalokkat ahol az a hang nem kell.


Viccen kívül pedig keres fel egy szerelőt. Az a legkönnyebb és biztosabb. De sajnos nem biztos hogy a legolcsóbb.

2021. nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Olcsó midi billentyűzetnél bevált néhány kelletlen tisztogatás után (denaturált szesz, meg az utóbbi pár alkalommal féktisztító spray), hogy körbetoltam a gumigombsort barna celluxszal. Azóta nem újul a hiba, pedig lepte is már a por a szerencsétlent több irányból.
2021. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!