Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szintetizátoroknál mennyire...

Szintetizátoroknál mennyire fontos a polifónia mennyisége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesen kezdő vagyok a témában, konkrétan tegnap előtt érkezett meg életem első billentyűs hangszere.

Nagyon sok ajánlott kezdő/haladó hangszernél látom, hogy "csak" 32 vagy esetleg 48 polifóniára képes az eszköz. Vásárlás előtt azonban több külföldi cikkben is olvastam, hogy kezdőhangszerként még a 64 is határeset, érdemes legalább 128 polifóniával megáldott billentyűst vásárolni, hogy a későbbiekben ne okozzon gondot annak hiánya.


És mint ahogy említettem, számtalan ajánlott, legjobbnak tartott billentyűs - természetesen bizonyos árkategóriákon belül - csak 48-at tud, vagy kevesebbet. Mi az igazság? Arra már sikerült rájönni, hogy konkrétan mit is jelent ez az egész, de azt nem sikerült kibogózni, hogy mennyire fontos a mennyisége.


Nekem egyébként egy Kurzweil KP100-ast sikerült behúznom kedvezményes áron, ami 128-at tud.



2020. dec. 23. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem ez egy FM szinti, amik úgy működnek, hogy több jel egymással történő modulálásával, illetve azok rétegezésével hozzák létre a hangot, nagyon egyszerűen fogalmazva. Ez azt jelenti, hogy egy komplexebb hangnál, egy billentyűlenyomásnál 8-10, vagy akár több jelet generál a chip (ez természetesen szintitől/chiptől függ); ahány billentyűt lenyomsz, ezt annyival szorozd be. Szóval azért fontos ez, hogy egy összetettebb hangnál ne legyen az, hogy lekorlátozódsz 4 billentyűre, míg egy egyszerűbb hang megenged 6-ot, vagy 8-at egyszerre. Remélem nagyjából érthető voltam :D
2020. dec. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 Ha rákeresnél, látnád és hallanád, hogy nem. Azért kell a polifónia, mert maga a kíséret egész sokat elfoglal, és ha ott is van pár layerezett hangszer, lehetőleg hosszabb lecsengéssel, meg jobbkézre is valami layeres preset megy, még ballal néha be-beakkordozol abba is, akkor eléggé szánalmas, jól hallható szólamlopások lesznek, ami egy balladásabb zenét eléggé kiábrándítóan húggyá varázsol. És a 32 szólam kimondottan olyan, hogy amikor becsülettel alkalmazkodsz hozzá, akkor bőven lábon lövöd magad a hangszereléssel.
2020. dec. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából azért választottam ezt a Kurzweil KP100-ast Casio vagy Yamaha helyett, mert azoknak 32-48-as polifóniájuk volt csak. Korábban megtekintett videók alapján lehet egy évig nem, de a későbbiekben, haladó, vagy egyedi dalok játszásánál okozhatott volna problémát, és tetszik is a hangszer.

2020. dec. 26. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyszerű rig az, főleg annyiért.
2020. dec. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Bár viszonyítási alapom nincs, nagyon megvagyok vele elégedve. Esetleg tudsz e olyan online kurzust, ami bevezetne az alapokba? A későbbiekben menni szeretnék tanárhoz is, de majd csak akkor, ha lecsihad a COVID.
2020. dec. 26. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Passz, én inkább DAW+kontrollerpark oldalon tudok jól működni, és ott is inkább akkor, ha én ökörködöm ki magamnak az aberrált módszereimet. :)
2020. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A végső cél egyébként nekem is ez lesz, rákötni PC-re mint midi hangszer, de előtte szeretnék eljutni legalább egy haladó szintig, mégmielőtt összebarbárkodom a saját zenémet. Türelemre, időre, és rengeteg hajszálra van szükségem, na meg valami oktatóanyagra.. :D
2020. dec. 26. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!