Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van lehetőség arra, hogy aki...

Van lehetőség arra, hogy aki hivatalosan is ért a versekhez, ingyen vagy akár pénzért cserébe véleményezné az írásaimat?

Figyelt kérdés

Vérbeli kritikus véleménye érdekelne, az a Puzsér féle nyers, de tömör, velős építő jellegű kritika.


Nem azokra gondoltam, akik írnak (sajnos a mai “költők” tollai elég üresek számomra) és mivel nem akarok megrekedni ugyanazon a szinten egy percre sem, így jól jönne pár mondatnyi segítség. Sajnos nem ismerek senkit. Nem is feltétel, hogy írjon az illető, csak legyen jó az ízlése, és vegye észre a hiányosságokat és persze a pozitívumokat is.


2021. nov. 23. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írd le itt egy versed, az olvasók majd értékelik
2021. nov. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

A verzió:

Írsz valamilyen fórumon olyan személynek/személyeknek, akik(nek) a véleménye mérvadó a számodra, és vagy válaszolnak vagy nem. Vagy vállalják vagy nem.

B verzió:

Vannak különböző pályázatok, elég sok ingyenes. Ugyan személyre szabott kritikát nem fogsz kapni, de a válaszokból (megfelelt, nem felelt) illetve az ereményekből, azért le lehet szűrni, hogy van-e kereslet a műveidre, vagyis hogy "jók".


Én utóbbit csinálom, de mellette kolléganőim a legnagyobb kritikusaim. Szerencsére őszintén megmondják a véleményüket.

Másrészt saját magamnak én vagyok a mérce. Ha valamivel nem vagyok megelégedve, azon dolgozom még, átírom stb.

2021. nov. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2# Antológiába kerültem már be kétszer is, holott 2 évvel ezelőtt történt, és pont sikerült egy közhelyes valamit összedobnom, mivel nem sok napom volt a határidőig, ihletem pedig pont nem volt azon a héten. Mégis bekerültem a könyvbe... Másodszor egy fokkal jobbat írtam, viszont túl egyszerűre sikerült.


Párszor ide is írtam ki verset (elsőt 16 éves koromban) azt írták nagyon jó lett, de azóta megint változott a stílusom, és hát utólag belegondolva nem volt az annyira jó, hogy tényleg ezt mondja az itteni közösség.


Nehéz dolog.

2021. nov. 23. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos a "jó" elég relatív.

Lehet, hogy csak te nem vagy vele megelégedve, és tényleg jó.

Vagy mázlid volt, nem olyan jó, de jóindulatúak olvasták.

Itt az olvasótábor elég vegyes. Néha a "normális" írásokat szétsavazzák, miközben a "rettenetes" alkotásokat magasztalják.

De lehet, hogy nekik ez az őszinte véleményük, és tényleg azt dícsérik, ami tetszik nekik.


Ha kapsz is egy mérvadó kritikát, az csak azt fogja tükrözni, hogy adott személy szerint, az ő ízlésének megfelelően mit kellene változtatnod, fejlődnöd, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy az neked is jó lenne.

2021. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4# Igen, ezért sem adtam a válaszokra teljes mértékben. Úgy gondolom, azért egy erős kritika nem árthat, engem nagyon motivál ha éreztetik velem a hiányosságokat.
2021. nov. 23. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!