Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aktfotózásra lehetőségem van....

Aktfotózásra lehetőségem van. Menjek? Ne menjek? 29 éves jogásznő vagyok. Mások véleménye erről milyen? Budapestieknek vidékieknek más-e a véleménye? Veszélye? Előnyei? Hátrányai?

Figyelt kérdés

Azért kérdezek ennyit, mert baráti körömben eléggé hasonlitanak a vélemények egymásra, majd később megirom, hogy most ne befolyásolja a válaszadókat.

Mindenki véleményére kiváncsi vagyok. Szerintem a véleményt az is befolyásolja, hogy nő vagy férfi irta. Milyen életkorú? Hol él? Vallásos-e? Ezeket is irjátok meg a véleményetekhez. Nagyon kiváncsi vagyok!



2015. jan. 18. 09:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Előny nincs. Hátrány és veszélye, hogy ha nyilvánosságra kerül, komoly gondjaid lehetnek miatta. Akár a párkapcsolatodnál is.

Nő vagyok, nem vagyok vallásos, vidéken élek.

2015. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
83%
Én nem mennék.Több buktatója van a dolognak.Lehet,csak kamu az egész,és ott vár rád egy csomó kiéhezett kan,és nem tudni mi történik utána,d ejobb nem belegondolni.Elvisznek külföldre prostinak,ilyen hirdetés címén.Mert gondolom ez egy hirdetés volt.Nemt esz jót a karrierednek,ha nyilvánosságra kerülnek a képek.Egyszóval semmiképp se menj el.Veszélyes nagyon az ilyen.
2015. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Azt hittem, hogy a jogászi végzettség egy kis intelligenciát is ad... Jópofa lesz látni, amikor a vádlott felismer: né, kedves bírónő, ügyesen csinálta azt a figurát...


F.50 - vallásos

2015. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem irtam elég információt igy néhányan félreértették.

A fotóst nem hirdetésre ismertem meg, anyámnak a régi barátnöje egy 60 éves ismert szinésznő, aki a fotós öregúrhoz 42 éve(!) jár fotóztatni magát. A fotókat én is láttam, esztétikus csinos képek. Nincs egyetlen ornó jellegü sem.

Az öreg (fotós) ismert helyen egy rózsadombi villában lakik vele egykorú nejével. A padlástér a müterem.

Pénzt nem kér és nem is fizet. Tök nonrofit.

Tudom, hogy vannak fotósok, akik többszázezer forintért csinálnak egy akt-portfóliót. Ö nem ez a fajta, hobbyból csinálja, de ismeri az egész fotós világot.

Tehát megerőszakolás veszélye, rostitúcióra kényszerítés veszélye tök kizárva.

Szinésznő ismerősöm rábeszél.

Párom először csodálkozott, most inkább rábeszél. Párom is nagyritkán csinál rólam aktképeket, elég bénákat. Mivel informatikus photoshoppal javitgatja, de nem az igazi.


Engem a kiváncsiság hajt főleg.


Lányok irjatok, hogy Ti vállalnátok-e ilyet? Párotok mit szólna? Mit szólna, aki jogászként az ügyfelem? Mit szólnak mások?


Baráti körünket nem tudom megkérdezni, mert mindenkinek hasonló a véleménye, ugyanis nyarainkat Horvátország egyik legszebb nudista-tengerparton (Koversada) szoktuk a teljes baráti társasággal tölteni. Gátlásos ember nincs köztünk.


Ha még van kérdésetek, tegyétek fel. Fontos, hogy tudjam, hogy a többség erről hogy gondolkodik.


Férfiak is válaszoljanak, hogy mit szólnának, ha párjuk ilyen ötlettel jönne?

2015. jan. 18. 11:05
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem az a lényeg hogy mi vagy, hanem hogy milyen az erkölcsi normád. + Mi motivál.


Aki ilyet vállal, általában ezeket az előnyöket élvezi:

- Pénz

- Exhibicionizmus kielégítése

- "5 perc" hírnév


- Aki előnyöket lát, hátrányt nem igazán.



Nekem ez nem férne bele az értékrendembe, pedig egyáltalán nincs mit takargatnom; akadályom sem lenne. A pénz sosem érdekelt.

Egy vallásnélküli Nő.

2015. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

lepontoztatok a 3-ast, de en is ugy tudtam hogy a jogaszoknak van nemi sutnivalojuk...

nekem fontosabb lenne a karrier mint par aktfoto ami max az ujabb VV-be valo jelentkezeskor lenne elonyomre...

2015. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Nonprofit(!) aktfotós házaspár rózsadombi villában. Hmmm... És ismeri az egész fotós világot. Az pont jól jön neked jogászként, hogy lesz egy csatorna, ahol keringhetnek a képeid.


Tudod mit? Biztos van egy felettesed jogászként. Kérdezd meg őt, mit szól hozzá. Vagy ha nem mered, akkor gondolkodj el, hogy miért nem.

2015. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogász vagy, akkor nyilván tudod, hogy a fotó elkészítése és a felhasználása jogilag is két külön dolog és fotóalanyként mindkettőbe igen komoly beleszólásod van. Ahogy azt is, hogy a szándékaidd és hogy a képekkel mi történhet nem csak illik, de érdemes is írásban rögzíteni (modellnyilatkozat/felhasználási engedély).

Nyilván nem árt, ha előtte magadban (meg a pároddal és más érintettekkel) és a fotóssal is tisztázod, hogy milyen jellegű képeket szeretnél te és mire gondolt ő, illetve, hogy mi célod velük neked és neki. Leginkább, hogy abban egyetértetek-e, hogy akarjátok-e és engedélyezitek-e egymásnak, hogy a képek bárhol nyilvánosan megjelenjenek (és hogy ki mit gondol nyilvánosságnak, vagy privátnak), vagy mindenki csak magának, saját örömére egy eldugott fióknak készíti azokat.


Ha neked magánemberként nincs bajod az akt fotókkal és azzal sem, hogy rólad készüljenek ilyenek és a fotósban is megbízol, akkor magának a fotózásnak milyen veszélyei lehetnének? Azt mondod, hogy a megerőszakolás, prostitúció, stb. kizárva, a fotózást akkor miért ne vállalnád be?

Persze azért az ördög nem alszik, meglepetés akkor ér, ha nem számítasz rá, így érdemes lehet még így is elvinni magaddal egy barátot, barátnőt, ismerőst, akiben megbízol és alkalmasint segíthet, ha attól nagyobb biztonságban érzed magad. Bár ez téged és a fotóst is feszélyezheti, vagy akár kifejezetten akadályozhatja is annyira, hogy a képek se lesznek miatta a legjobbak.


Maguk a képek szerintem leginkább akkor hordozhatnak magukban bizonyos veszélyeket, ha valamiért kellemetlenné válhatnak számodra és nem maradnak titokban, hanem nyilvánosságra kerülnek. Ha bizalom, megállapodás, szerződés, kötelezettségvállalások, akármi útján biztosítani tudod, hogy nem kerülnek nyilvánosságra, akkor ez nem fenyeget, de a digitális világban egyre kevesebb ilyen garancia van. Lehet, hogy senkinek nem áll szándékában, de egy összekülönbözés, harag is becsúszhat akár a fotósnál, akár a barátodnál, aki esetleg szintén hozzáférhet a képekhez, de akár csak egy véletlen hiba is elég lehet bárki részéről (akár te is elkövetheted) és máris kiszivároghat a kép. Tehát még ha megbeszélitek is, akkor is célszerű abból kiindulni, hogy előfordulhat olyan helyzet, hogy a képek nyilvánosságra kerülnek. Ha pedig eleve személyes honlapra, Facebookra, művészi kiállításra, stb készülnének a képek, akkor meg eleve számolnod kell vele, hogy nyilvánosság elé kerül és onnantól nem biztos, hogy meg is marad abban a szűkebb körben, mert bárki megtalálhatja és akár fel is hívhatja rá a figyelmet és még ha van is módod jogorvoslatra, az időigényes lehet és nem biztos, hogy minden kárt el tud utólag hárítani.


Azt pedig neked és a szakmai/személyes környezetednek kell első sorban meghatároznia, hogy vajon jó ötlet-e ilyet képeket bevállalni. Szerintem semmi gond nincs vele, ha valakiről készülnek ilyen képek és azt sem tartom problémának, ha azok akár nagy nyilvánosság előtt megjelennek. De ha (akár csak a későbbi jövőben) komoly karriert szeretnél a jogi pályán, akkor azt nem biztos, hogy elősegíti, ha akt képek jelennek meg rólad.

Amíg nem kiélezett területen tevékenykedsz, addig talán komoly hátrányaid se lesznek belőled még ha nyilvánosam megjelenik sem. De ha pl. büntető ügyekkel is foglalkozol, bírónak, alkotmánybírónak, ügyésznek mész, ott azért sok féle ember sok féle dologgal rádszállhat és amúgy ártalmatlan dolgokat is támadásként használhat fel, de akár eleve meg is hiúsíthat dolgokat, hogyha pl. kollégák megtudják rólad, hogy volt ilyen kép rólad. A kockázatokat neked kell mérlegelni.

2015. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nonprofit fotózásról van szó, vagy valaki fizet valakinek, egyáltalán semmit nem jelent sem a felek szándékait illetően, sem a kialakuló jogviszony szempontjából. Általában aki fizet, annak fontosabb a tranzakció. Ha a modell fizet a fotósnak, akkor ő szeretne jobban képeket magáról és ilyenkor általában ő diktál, hogy mit is szeretne, mik az elvárásai, mik a feltételei. Ha a fotós fizet a modellnek (vagy egy megrendelő cég fizet mindkettőjüknek), akkor a megrendelő diktál és a modell azt csinálja, amit mondanak, kivitelezője a feladatnak, kevésbé vesz részt a koncepció kidolgozásában, értelmi szerzőként nem részese az alkotásnak (általában, persze ettől még javasolhat, de a jogviszonyból nem következik, hogy figyelembe is kell venni, amit mond).


Ha pedig senki nem fizet senkinek, akkor mindenki a saját örömére vesz részt az alkotásban, egyenlő felek és egyenlő mértékben kellene haszonélvezőinek lenni is, mindennek csak közös egyetértésben kellene zajlania, senki nem dirigál, senki nem diktál, senki sem élvezi nagyobb hasznát az eredménynek a másiknál.

Sajnos általában a senki nem fizet a másiknak csak egy rutintalan, amatőr megoldás szokott lenni és többnyire csak azt szokta jelenteni, hogy mindenki ingyen akarja megoldani, de közben mindkét félnek pont ugyanolyan elvárásai vannak, mintha ő fizetne a másiknak, viszont a feltétleket elfelejtik előre tisztázni, utólag meg csak viták vannak belőle, hogy kinek mi is jár pontosan az ingyen befektetett munkáért és mindkét fél arra hivatkozik, hogy ő dolgozott ezzel és ezért ez neki jár, a másik meg arra hivatkozik, hogy ő ugyanúgy dolgozott vele és ezért neki meg az jár, hogy beleszólhasson, hogy a másiknak mi jár...

2015. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
55%

Feltétlenül vállald fel! Egyetértek sok mindenben a 8; 9; hozzászólóval, de sok fontos dolgot kihagyott.

Isten azért teremtette a nőt szépnek, hogy tessen a férfiaknak. Hogy ezzel a nőket vagy a férfiakat akarta-e jutalmazni nem tudom, de ez igy van jól, élni kell vele okosan.

Én 71 éves vagyok, én is többszáz nőt aktfotóztam, koromnál fogva némi élettapasztalatom is van. Legidősebb modellem 76 éves volt a legfiatalabb 18 a fotózáskor. Nejem 38 éves volt az első aktfotók készítésekor (akkor ismerkedtünk meg, de előbb estünk szerelembe, utána lett a modellem is), most nejem 68 éves és nagyon büszke a régi képekre, meg a mostaniakra is.

Érveim:

1. Legtöbb nő önbizalomhiányos. A férfiak, élettársak nem dicsérik eleget a párjukat. A nőknek ez nagyon hiányzik.

2. A nők szeretnek meztelenül lenni, bár sokan nem merik bevallani, meg félnek a prűdek véleményétől. Figyeld meg, hogy a nők csak a ’konkurencia’ meztelenkedésétitélik el (látszólag és irigyen). A férfiak általában örülnek neki és nem itélik el gondolatban sem, inkább a nő párját irigylik.

3. A fotózás után minden nő önbizalma az egekbe ugrik. Megyei szépségkirálynő modellem mentegetődzött, hogy kicsi és formátlan a melle, túl vastag a dereka, nem szép a lába. Alig tudtam meggyőzni az ellenkezőjéről.

Párja tudomásul vette, hogy szépségkirálynő lett, meg se dicsérte, pedig sokat sportolt-koplalt érte.

4. Az egekbe ugrott önbizalommal a nő otthon kezdeményezőbb lesz az ágyban (ennek minden élettárs örül) és megújul a szexuális élet, nem szürkül el a kapcsolat.

5. A fotóst az általad leirtak alapján korrektnek érzem, ha privátban elküldöd a nevét, valószínű ismerem, hiszen csak pár évvel lehet fiatalabb nálam.

6. Megállapodásotokat a fotóssal a fotók felhasználásáról célszerű irásban rögziteni, a fő ok, hogy minden modell igénye más, nehéz fejben tartani. Megszegni nem fogja, amúgy sem nyerő dolog pont jogásszal pereskedni.

7. A véletlen nyilvánosságra kerülés kivédhető, ha kóddal jelölik a modellt és máshol vannak a computerben a személyi adatai. Válassz egy ál-keresztnevet, amit sehol máshol nem használtál és ez legyen a fotoid neve. Gondolj arra, hogy aki téged aktfotóid alapján felismernek, annak személyesen is kellett volna Téged meztelenül látnia, a biróságon, tárgyaláskor csak az arcod látszik, az kevés a felismeréshez, és pici változtatással a frizurán már kivédhető.

8. A nudin titokban készült fotók könnyebben jutnak el az internetig, mint egy fotós fotói. Ettől sem kell tartani, mert olyan túltelitettség van az interneten aktfotóból, hogy senki sem foglalkozik vele. A ’minden csoda 3 napig tart’ már az internet őskorában is érvényes volt, most pláne.

9. A 8;9; hozzászólónak abban igaza van, hogy akkor, ha tiszta politika pályát választasz, akkor az ellenzék bekellemetlenkedhet, de ez is hamar elmúlik, viszont egy kinevezéskor vagy választáskor megelőzhet valaki más addigra. Az emberek egy bizonyos része prűd, jól tetted, hogy közvéleménykutatsz itt a lapon, én is figyelemmel fogom kisérni a válaszokat.

10. Magánügyvédként vagy vállalati jogászként férfi ügyfeleidnek – ügyesen időzitve – megvillantva az aktfotóidat, szakmai és anyagi szempontból is nagyon jól járhatsz, de azért előbb beszélgess, hogy megtudd, hogy nem prűd-e a pasi.

Egy csinos nő, pláne ha kicsit különleges, nagy helyzeti előnyben van. Élni kell vele!

11. Ha gyermeket fogsz szülni, alakod sokat fog vesziteni szépségéből. A régi fotókat látva viszont partnered azt fogja benned mindig látni, aki most vagy.

Ha nejem 38 éves kori aktfotóit elővesszük – gyakran veszem elő – úgy érzem, hogy az ágyba mellém az a 38 éves bújt. Jobb a puszi, jobban esik a szex.

Ha még meg is dicsérem a nejemet (megtanultam sok év alatt, hogy jól esik neki), akkor másnap olyan finom kajákat kapok, amin egész nap dolgozik a konyhában.

12. Párod pedig egy nagy puszit érdemel tőled, hogy nem féltékenykedik, hanem támogat. Remélem dicséri is az alakodat.

Egy intelligens embertől (informatikus) ezt is várom el.


Az 1; 2; 3; hozzászólónak: nagy baromságot irtatok le, kár ezzel elvenni más kedvét.

Az 5; hozzászólónak: minden nőben van exhibicionizmus, igy lettek a nők Isten által teremtve, de tudja ezt az ékszeripar, a divatszakma és a kozmetikumokat forgalmazók is. Ebből élnek.

A sok bérgyú férfi szemét pedig ingerelni kell, mert olyan gyávák a férfiak az ismerkedésnél, hogy miattuk kihalhatna az emberiség.

János bácsi

2015. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!