Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Osztrák-Magyar Monarchiában,...

Osztrák-Magyar Monarchiában, a Habsburg Birodalomban (esetleg francia/olasz királyságokban) mely JÁTÉKOK és FILMEK/sorozatok játszódnak? 1700-1900 között! (Remélem itt a művészetek topikban több címet kapok, mint a szórakozás kategóriában. Köszonöm!)

Figyelt kérdés

Mayerling-et, Búcsú a kiralynémtól-t, Sofia Coppola féle Marie Antoinette-t, Amadeus-t ismerem, kolosszális kedvenceim!


A Fekete gyémántokat és a Különös házasságot is nagyon szeretem.


Láttam még a Kincsem filmet, hát nem vagyok oda érte...


Mik vannak még, ha kifejezetten osztrák(!), (német?), magyar (netalán francia, olasz) 1700 és 1900 közötti filmeket, sorozatokat, videójátékokat szeretnék megismerni?


Vagy ha címeket nem is írtok, akkor milyen angol/magyar/német keresőszavakat ajánlotok, hogy megfelelő találatokat kapjak?



2021. nov. 24. 18:51
1 2
 11/15 molnarmarcell21 ***** válasza:
Biztosan rengeteg osztrák film van, de azok kevésbé ismertek.
2021. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ITt is van egy lista...

[link]


[link]

2021. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egy magyar nábob - Kárpáthy Zoltán

A névtelen vár

Liliomfi

Szent Péter esernyője

2021. nov. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mária Terézia sorozat, 2 rész van belőle szinkronosan bár úgy tudom kijött már a 3-4. is és készülőben van 5-6.


Én ma néztem meg a Sissiből a 2009-es változatot (nekem jobban tetszett mint az 50es évekes változat.) Ebben elég jól megjelenik szerintem a politika.

Viszont Sissiből most kijött egy sorozat is, amit most december 26.tól fog adni az rtl+ és az epic drama, de gondolom fent lesz máshol is.

2021. dec. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Kahsjsjsh211 válasza:
Az új Sisi sorozat...De sok helyen történelmileg pontatlan szóval úgy nézd.
2022. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!