Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen közepesen erös gimit...

Milyen közepesen erös gimit ajanlanatok nekem?

Figyelt kérdés

Nulladikos vagyok egy francia kéttan nyelvü gimiben.Sajnos nagyon nem szeretem az osztályom utál a tanárok nagyon rosszak es a közösség se jó.Éppen ezért szeretnék sulit váltani.Mivel a környezetemben nincs olyan iskola ahova szívesen mennék ezért pestre gondoltam kollégiumba.Érdekel a dráma irodalom idegen nyelvek (németet már 8évig tanultam és angolt mindenképp szeretnék még tanulni)az átlagom(7. félévi és 8.év végi)4-es körüli az írásbelieim összesen összesen olyan 50-55(az összesített pontjaim pedig olyan 140-150között lehettek).Olyan 5éves gimnáziumot keresek ahol a végén kapok felsöfokú nyelv vizsgát illetve ha dráma akkor szintén öt éves de ha a kettö együtt lenne annak örülnék a legjobban.Eddig a Kölcseyt és a Vörösmartyt(!?remélem jót irok)néztem.A kérésem az lenne hogyha tudtok ilyen gimiket ajánlani akkor ne tartsátok magatokban.Iletve a kérdésem pedig hogy ilyen eredményekkel van e eselyem ezekbe a sulikba menni?(válaszokat elöre köszönöm.

u.i.:nem magyarra van állítva a gépem ezért ha ékezet vagy nyelvtani hiba van benne akkor az a korrekció miatt van egyébként vesszot direkt nem használtam



2021. dec. 1. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően drámatagozatos sulit keresel? Felsőfokú nyelvvizsgát le tudod tenni bárhol szerintem, bár tudom van valami variáció az érettségivel, de azzal nem vagyok tisztában.
2021. dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!

A Vörösmarty-ba (ha a 8. Kerületire gondolsz) sajnos ezek a eredmények nem elegek. Vagyis inkább azzal van a baj, hogy tele van a drámatagozat. Szinte ez a legnepszerűbb a suliban.

De azért próbáld meg, én sok sikert kívánok!

U.i.: egy Vörösmartys

2021. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az elso válaszólónak igen alapvetöen drámatagozatost keresnék mert a jövöben ezzel a témával szeretnék foglalkozni!
2021. dec. 12. 17:34
 4/8 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak:igen a 8.kerületi Vörösmatyra gondoltam azóta jobban utána jártam és láttam hogy csak 4 éves a suli és azt olvastam hogy a nyelv tanítás sem olyan komoly.Ennek ellenére még mindig nagyon szimpatikus az iskola és ide mennék legszívesebben.Esetleg nincs valami tipped vagy nem ismersz olyat aki atjött Vörösmartyba hogy ilyenkor miket lehet csinálni?
2021. dec. 12. 17:42
 5/8 A kérdező kommentje:
még a Leöveyt néztem egyébként mert ott is van drámatagozat.Viszont arról olvastam hideget meleget esetleg arról ha tudna még valaki véleményt mondani vagy hogy oda lenne e esélyem?
2021. dec. 12. 17:48
 6/8 anonim válasza:

Igen, csak négy éves. A természettudományi tagozata öt éves (ide járok) és nem tudom honnan hallottad, de elég komoly nyelvoktatás zajlik (pl. 11.-re minden 2. diáknak van felsőfokú nyelvvizsgája).

Sajnos, nem ismerek olyat, aki átjelentkezett volna az utóbbi években, viszont, ha felhívod a sulit (honlapon van telefonszám) nagyon segítőkészen útba fognak igazítani. :)

2021. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A Leövey-be lenne esélyed, de az nem egy művészeti suli. A dráma tagozat színvonala nem az igazi (nem akarom bántani a sulit, hiszen pl. tudományos téren nagyon kiemelkedő gimi).

De ha beéred egy kicsit gyengébbel is, önszorgalommal még felvehetnek jó egyetemekre.

2021. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden válaszolónak!Még a Nemes Nagy Ágnes Szakgimnáziumot néztem esetleg oda több esélyem lenne vagy oda is nagyon nehéz átmenni?
2021. dec. 12. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!