Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen keresztény gyülekezetet...

Milyen keresztény gyülekezetet ajánlanatok?

Figyelt kérdés
Hiszek Istenben,a gyerekeimet is így szeretném nevelni(igaz még picik h kellőképp be tudják fogadni).Szívesen jarnek egy közösségbe,de mindenhol az álszentség látom.Tudom,nem évvel kéne foglalkozni....Mégsem megy!Annyi rossz ember van a világban,ha önszántából eljarok egy közösségbe,ahol Isten igéjét hirdetik nem szeretnék évvel szembesulni.Rossz tapasztalataim vannak.
2017. febr. 21. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hol élsz? Milyen jellegű közösségben gondolkozol? Hol voltál eddig, ahol rosszak voltak a tapasztalataid? Ezek ismeretében könnyebb volna válaszolni.
2017. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem fogsz olyan gyülekezetet találni, ahol nincs álszentség. Olyan, ez, mint egy fehér vászon a szoba közepén, előbb utóbb, a por vagy más külső hatás eredményeképpen a válaszon be fog sötétedni, vagy csak pusztán megjelenik rajta néhány fekete pont. Még ha találsz is egy olyan gyülekezetet ahol első ránézésre, minden barátságosnak tűnik, a valódi emberi természetet, és az ottani hívők lelkületét, nem fogod addig megismerni, amíg nem történik valami baj. Az emberek a szobai kényelemben, egy templom nyugodt csendjében, vagy egy gyülekezetei terem harmóniájában hajlamosak az igazságot elfelejteni, hogy a keresztény élet, és Jézus követése, és a valódi tűz alatt megpróbált emberi jellem a fájdalomban, veszteségben, és a nyomorban mutatkozik meg, nem a kényelemben.


Természetesen az embernek pozitívnak kell lennie, és igyekezni az életben a jó dolgokat észrevenni, és Jézus követését nem tehernek megélni, de nem szabad az igazságot sem elfelejteni, a világ nem barátja Jézusnak, és a keresztényeknek sem.


Ha gyülekezetet választasz, azt ajánlom, messzire kerüld el a new ages mozgalmakat, és ezt nem gyűlöletből, vagy álnokságból írom, sajnos saját bőrömön tapasztaltam meg, a túlzott kedveskedés mögött megbúvó farkasok dühöngését, és valódi jellemét. Véleményem szerint ahhoz, hogy valamit megértsük, érdemes a gyökerekig vissza menni, és ehhez a legtöbb segítséget az ortodox jellegű egyházak adják, példázom is valamivel. Ha az ember whiskeyt vesz, a legértékesebb, és legnemesebb az öreg whiskey, amelyben ott van a kor. Az új whiskey sem rosszak, hiszen hasonlóan készülnek, mint a régi recept alapján készültek, de valamiért már nem ugyanaz az íz, ahogy egyik igazgató kezéből átkerül a másikba, valami apró változás mindig történik, és így az eredeti régi whiskey, kortól függetlenül már új formájában sem az igazi, valami nem olyan, mint volt. Ahhoz, hogy valaki véleményem szerint megértse azt, hogy Jézus mit akart a tanítványaival közölni, akkor lehet a legjobban megérteni, ha a tanítványokig megyünk vissza, és megvizsgáljuk mely egyházak azok, amelyek végig tudják vezetni önmagukat Jézustól kezdve napjainkig, természetesen félre értés ne essék, rengeteg hívő ember van, akik protestáns és neoprotestáns felekezetekbe járnak, és példaértékű az életük, de én ettől függetlenül is azt tanácsolom, jobb az eredetből tanulni, mint sem a felhígult, és sokak által egyre csak változó, és változó nézeteket elsajátítani.


Gyorsan mondanék erre egy példát, Jézus kijelentette, hogy minden ami bemegy az ember gyomrába, az árnyékszékbe kerül, ettől nem lesz tisztátalan az ember. Viszont vannak olyan gyülekezetek, amelyek egyéni értelmezésük alapján a vegetáriánus életmódot javasolják, és megpróbálják Bibliai alapon ezt megmagyarázni. Természetesen nincs gond azzal ha valaki vegetáriánus, de szemléltetésképpen azt hiszem, ez jól rávilágít arra, hogy hogyan lehet apró egyéni értelmezések alapján eltávolodni a forrásból keletkezett információktól.

2017. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én eddig Hit gyülekezetbe jártam,aztán az Autonóm gyülekezetbe,majd Golgota.Valahogy mindig ugyanazzal a negatív dolgokkal foglalkoztam,pont amiért ide ,,menekülne,, az ember szellemi taplalekert.Godollon lakom.
2017. febr. 21. 17:18
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

A baptistákat őszintén merem ajánlani, több gyülekezetben is jártam már, és mindenhol ugyanaz a szeretetteljes, nyílt légkör fogadott :)

De igazából bármelyik nagyobb felekezetet megpróbálhatod, akár menj el több helyre is, és meglátod, hol érzed leginkább otthon magad.

Csak az olyan álkeresztény szektákkal vigyázz, mint mondjuk Jehova Tani, de ha az ilyen csoportokat elkerülöd, nem lehet nagy gond ;)

2017. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Gödöllőn megtalálható nagyjából az összes "történelmi" egyház, javaslom látogass meg egy-egy misét vagy istentiszteleti alkalmat.

Volt szerencsém kicsit személyesen ismerni az új káplánt, így tapasztalatból is tudom ajánlani a közösséget. Honlapjukat megtalálod a linken:

[link]


Amennyiben még hiányzik a keresztség vagy jobban szeretnél elmélyülni a hitben, rendszeresen szerveznek felnőtteknek szóló képzést is (katekumenátus címszó alatt megtalálod a fentebbi honlapon).

2017. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerüen kérdezd meg Istent.
2017. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Dorka,ha látod kérlek küld el mégegyszer az üzenetet kérlek!Véletlen kitorlodott... Köszönöm
2017. febr. 21. 20:04
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!


Rossz hírem van!

Minden közösségben vannak álszentek.Tiszta Krisztust követő közösséget nem találsz,mint te sem vagy tökéletes.Ha önmagad tökéletesnek látod,akkor egészen biztosan álszent vagy.


A jó keresztény közösség,olyan,mint a kórház.Gyógyulni szeretnének tagjai, a Nagy Orvos terápiáján.


Javaslom,hogy próbálozz,melyik közösség tanítja legtisztábban,a Nagy Orvos terápiáját,amit a Biblia 66 könyvében találsz!Mindíg járj utána mit hallottál,és mennyire volt autentikus a tanítás!


Ne gondold,hogyha találsz egy hiteles keresztény közösséget Csanádaröcsöge ortodox templomában,akkor már minden ortodox közösség a világon hiteles!


Keresd Istent minden közösségben,s Ő szólni fog hozzád,bárhova is méssz,bár meg kell hagyni,némelyik közösségben túlsok hagzavar közt kell kiszűrnöd hangját!

2017. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Valószínűleg teletömték a fejedet neoprotestáns kampánnyal, ezért jártál még csak szektáknál, nem mintha a katolikusoknál, ortodoxoknál ,reformátusoknál, evangélikusoknál, baptistáknál, stb mindenki szent lenne, már előttem is írták ,hogy sajnos az emberben van a hiba, talán bennünk is, de nem csoda hogy rossz tapasztalataid vannak, a "hagyományos" kereszténységet is elő lehetne venni, de eddig csak szektákkal voltak tapasztalataid, nem lenne olyan nagy túlzás azt állítani hogy kereszténységgel Jézus Krisztussal még nem találkoztál csak hallottál róla



én azt javaslom járj körbe pár gyülekezetet a fentebb említett felekezetek köreiből és ahol megtalálod a közösséged oda járj

2017. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

9.Hsz!


Úgy tűnik,mély káosz uralkodik a fejedben,a"szekta"fogalma körül.Javaslom olvass ennek utána!

(Csak előzetesnek:A"szekta" fogalom,nem azonos az "általad útált ismeretlen felekezetek"kategóriájával.

2017. febr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!