Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerinted melyik híd szebb?

Szerinted melyik híd szebb?

Figyelt kérdés

Az egyikről sajnos már csak múlt időben beszélhetünk mert a 2. világháborúban elpusztult. 1945 előtt két lánc szerkezetű híd is volt Budapesten. Az egyik a Széchenyi lánchíd, a másik az Erzsébet lánchíd. Inkább úgy is rakom fel a kérdést, szerinted melyik Volt szebb?


Széchenyi lánchíd.: [link]


Erzsébet lánchíd.: [link]



2021. dec. 29. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Eskü téri szebb volt.
2021. dec. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Széchenyi lánchíd jobban tetszik.
2021. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 Az a világ legszebb hídja.

Ne írjátok, hogy elfogult vagyok! Tudom.

2021. dec. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De, elfogult vagy. Nem baj! Egyáltalán nem baj. És tudod mit! Fejet hajtok előtted. Rengeteg beírás van ezen az oldalon is, hogy itt minden milyen ronda, nincs semmi érdekesség. Sem épület, sem természet, sem semmi. Bezzeg…

Őszintén örülök, hogy így gondolod. Most folyik a felújítás, remélem nem fogják szétbarmolni. Sokan szeretnék, ha gyalogos híd lenne belőle. Nem is volna rossz, de nehéz lenne az autóforgalmat tartósan másfelé terelni.

2021. dec. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
#4 Nem biztos, hogy érdemes lenne gyalogos híddá tenni, mert a hídszerkezet miatt nem nagyon lehet kilátni az úttestről.
2021. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Nekem egyértelműen a Széchenyi lánchíd tetszik a legjobban :)

Hogyha pedig M.O-on kívülről is lehet mondani, akkor a Golden Gate híd, San Fransiscoban is szépnek mondható szerintem :D

2021. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
A második, jó kis steampunkos :3
2022. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!