Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Manapság már bárkiből lehet...

Manapság már bárkiből lehet művész (a "modern"/kortárs művészeti trendeket figyelembe véve)?

Figyelt kérdés
Amikor lassan már a művet alkotó "művész" sem tudja mit és miért alkotott?

2022. febr. 11. 17:19
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

A bárkiből az túlzás. De valóbban manapság (régen nem tudom hogy volt) sokkal inkább az ismeretségen múlik ez és azon hogy tudod eladni magad.


Erre azért nem képes bárki. Csak sajnos ma már sok esetben nem az alkotáson van a hangsúly. Részben talán mert nagyon sok van így nem könnyű valami egyedit alkotni ami túlmutat azon mint amit photoshopban is össze lehet hozni.

2022. febr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Isti22 ***** válasza:
28%
Régen is bárkiből lehetett művész, nem értem a kérdést. Az a művész, aki esztétikai értékkel bíró alkotást alkot.
2022. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
29%
Számomra az a művész, aki valamilyen nevesebb művészeti egyetemen végzett, keményen tanult és folyamatosan megmérettette az alkotásait szakmai zsűri előtt, mint ahogy azt az egyetemeken szokás. Aki csak úgy kinevezi magát, lehet jó, de azért a művészethez kell valamilyen bírálat is a "nagyoktól".
2022. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

3.

Sok nagy művész nem járt egyetemre és csak halála után ismerték el a műveit.

Ezenfelül mi az a nagyon nagy dolog amit az egyetem hozzá add?


A versenyek pedig sok esetben stílusra hajlóak. Így lehet hogy a te képed sokkal jobb mint az első helyezett de mégsem nyers mert a te képed nem abban a stílusban készült mint amit ott szeretnek (nem a verseny kiírásban lévő stílusról beszélek hanem kimondatlanul is bizonyos helyeken jobban szeretnek bizonyos stílusokat, így ha te olyan helyen versenyzel (ennek sok oka lehet) ahol nem a te stílusodat kedvelik akkor az nagyban csökkentheti az esélyeidet). Ezen kívül még van pár egyéb ok is ami miatt a versenyeken sokszor nem a tényleg legjobb kép lesz az első helyezett.


De kitérhetnék még arra is hogy néha milyen művek értékelnek nagyra egyes nagy galériák. Személyesen is ismerek olyan művészt aki nem alkotott semmi nagyot. Mégis bekerült a műve egy nagy galériába... de nem akarom hogy ez a véleményem a fülébe jusson bárhogyan is úgy hogy ennél többet nem akarok írni erről.


Mint az 1. válaszban is írtam szerintem, ez sokszor nagyon nem a művészetről szól. Így például van egy olyan dolog amit tudd adni az egyetem. Az ismeretség.

2022. febr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. Szükségesek hozzá az átlagnál fejlettebb motoros képességek. Pl csak olyan személyt fogadtam tanítványnak, akiknél ezen képességek megvoltak.

Átlag képességű személy, ha belefullad is a gyakorlásba se lesz képes arra, hogy utolérjék azokat, akik agyának bizonyos részei "túlműködnek".


Az más, hogy vannak alkotói tevékenységek, technikák, amit átlag ember is el tud sajátítani. Ám herótom, amikor az ilyenek magukra aggatják a "művész", "művészet", "Art", artist szavakat. Vagy hozzá nem értők dicséretként mondják az illetőkre 🙃


Jelen világban az alap képességek mellett, ha megfelelően tálalja/mutatja fel munkáit az alkotó simán tud érvényesülni. Jól s megfelelően kell kiépítenie a marketingjét az alkotásainak s önmagának ideális formában.


+ internet, idegennyelv sokat segít és több emberhez ér el.

persze azt is figyelembe kell venni milyen alkotási formáról van szó és mennyit képes előállítani. pl Egyéni szobor VS képregény kiadás. idő-munka-mennyiség-ár meghatározás


Az ismeretség se rossz, ahhoz viszont akinek nincs, meg kell mozdulnia - nem lehetetlen szerezni se. Számos esemény van, ahol összefuthatsz, ismerkedhetsz pl szervezőkkel, alkotókkal, fejesekkel. Ők is emberek, nem harapnak. Az más, ki milyen emberként.


Egyik legjobb barátommal pl kiállításon ismerkedtem meg, akivel elemezgettünk, majd beültünk a kávézóba s a végére derült ki, hogy rengeteg kiállítása volt már. Jobban lefoglalt minket az alkotási folyamatok részletei.

2022. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
62%
4: Lepontozhatsz, attól még így van. Ráadásul én nem csak a festészetre, meg szobrászatra értem, hanem általánosságban az összes művészeti ágra: tánc, színház, film, iparművészet. Ha valaki csak úgy kinevezi magát művésznek, miközben nem képzi magát, nem méretteti meg magát szakmai hozzáértők előtt, akkor max egy művészKEDŐ valaki lesz és amit csinál, simán öncélú. Zsenik mindig is léteztek, akik bármiféle tanulás nélkül nagyot alkottak, de most ne ezt vegyük alapul, általánosságban elmondható, hogy bármilyen művészeti tevékenységet végző egyénnek képeznie kell magát és folyamatosan bírálat elé állítani az alkotásait, akkor fejlődhet igazán az illető- a művészet ugyanis nem a saját örömödre van, hanem az esztétikumon túl ki is szolgálja az adott kor igényeit.
2022. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Amire éppen a gazdagabb emberek rá állnak, akkor lesznek úgy mond zsenik is.
2022. jún. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!