Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől jó egy regény?

Mitől jó egy regény?

Figyelt kérdés
Mi az, ami miatt egy bizonyos regény a kedvenced? A karakterek miatt? A cselekmény miatt? Az írói stílus miatt? Milyen összetevői vannak egy jó regénynek? Tudom, ez nagyon szubjektív, de én pont a szubjektív véleményekre lennék kíváncsi.

2022. márc. 30. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt vettem észre, hogy a jó próza sokáig el tudja felejtetni velem a könyv egyéb hiányosságait. Rossz próza mellett, viszont egyenesen meg kell dolgoznom azért, hogy magam előtt tudjam tartani az olvasmányt.
2022. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Számomra ott kezdődik egy jó regény története, hogy számomra figyelemfelkeltő a címe, kíváncsi leszek, mit takarhat. Azután, ha a fülszöveget/tartalom továbbra is érdekel, akkor elkezdem olvasni.


Ezután mitől tartom jónak?


- a cselekménye izgalmas, leköt és valamiért más, mint a többi, mégha a váza ugyanaz is (pl. kosztümös szerelmes regényekből van ezeregy)


- a karaktereknek van mélysége, nem csak "elszenvedik" a történeteket, hanem vannak céljaik, vágyaik, érzéseik, gondolkodnak és eszerint cselekszenek, mintha élnének; meg lehet őket kedvelni, érteni, pehet azonosulni, nem tisztán jók vagy rosszak, mint az életben az emberek (bár ettől a ponttól el tudok tekinteni, ha a többi pont túl jó)


- össze van rakva a világa, vannak szabályok, rálátás nyílik a szereplők környezetére (főleg fantasy műfajban fontos ez számomra)


- az író stílusa meg kell, hogy fogjon, nem tudnám megmondani erre a biztos receptet, de egyaránt szeretném élvezni a leíró részeket, a gondolati részeket és párbeszédeket


- találok benne valami extra mondanivalót, amin elgondolkodhatok (ez tényleg csak egy plusz, mikor kikapcsolódást keresek, viszont van, mikor kifejezetten ezt keresem)

2022. márc. 31. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!