Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha valaki szobrászmüvész akar...

Ha valaki szobrászmüvész akar lenni akkor arra már gyerekkorba készülni kell, iskolákkal stb, vagy felnőtt korban is megtanulható?

Figyelt kérdés

Üdv, csak úgy általánosságban eszembe jutott a kérdés mert láttam 1 filmet arról, hogyan készülnek a szép szobrok , ha valakinek az jut felnőtten az eszébe, hogy szobrász szeretne lenni, az még megtanulható? (gondolom valamilyen iskolában), vagy erre már gyerekkorba készülni kell és az ilyesmit tanitó iskolába menni?


köszi


2022. márc. 31. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Voltak/vannak autodidakta szobrászok, pl. Till Aran.
2022. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És elismertek lettek igy is?
2022. ápr. 1. 10:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Művészeti egyetemeken is lehet szobrászatot tanulni. Persze jó, ha gyerekként sokat gyurmáztál és agyagoztál, de például fémeket még nem önthettél. Egyetemen pedig még ezt is begyakorolhatod.
2022. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3as, köszi.
2022. ápr. 2. 10:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Azt kellene megnézni először ki vesz szobrot, nehogy éhenhalj később.
2022. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5 miért?



Amúgy nem én rólam van szó irtam a bevezetőbe.

2022. ápr. 2. 17:57
 7/14 anonim ***** válasza:
6-os Csak azért mondom, mert én autodidakta módon megtanultam szobrászkodni, nagyon jól megy, kikapcsol. De most már eljutottam oda, hogy nem igazán csinálom, mert nem lehet eladni. Az elején hajtja az embert, hogy izgatottan alkosson, hogy sikerül-e. És ha sikerül gyönyörködik benne. De 10 év után olyan lesz mint egy munka, már tudod, hogy meg tudod csinálni és a magabiztosság miatt eltűnik belőled az adrenalin izgalom ami eddig megvolt.
2022. ápr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem köszi, akkor a szobrászoknak a hivatásosoknak is van másik bevétele is? Mert eszekszerint ez nrm stabil.
2022. ápr. 4. 09:52
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as igen, a festőművészek is ugyan ilyenek, általában ők elmennek rajztanárnak vagy beülnek művelődési házakba vagy restaurátorok.
2022. ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Több tényezőtől függ.


Van-e érzéke az illetőnek? Megvannak-e azok a motoros képességek melyek alapok ehhez a tevékenységhez. (Ami már kisebb korban jelentősen látszik.)


Finoman szólva a motoros képességek határozzák meg az alapjainkat, képességeinket, fejlődésünket és mindennek végeredményét.


A végeredmény pedig attól függ, milyen az alap, amire épül és ahogyan az felemelkedik.


A szobrászat a klasszikus formájában nem tálalható vagy nehezen, azaz nem éri meg.

Ám mindent lehet tálalni modern feldolgozásban, átalakított formában az átlag népnek, így lesz jövedelmező az adott művészeti ág, amihez megvan a képesség és tudás.


Több ágazathoz értek s van meg a képességem, mindegyiket szeretem, így nehezen tudtam elengedni őket, mert mindegyikben alkotni akartam. Rengeteg munkám, energiám és ötletem, agyalásom van mindabba, hogy a mai modernkor számára is befogadhatóvá tegyem mindezt.

Ehhez további fejlődés, tudás, több aspektusos rálátás kell a világ felé, emberismeret, no és marketing. Mindezek mellett: Kreativitás és kísérletezgetések.


Bárki megtanulhatja pl a szobrászat elméletét, eszközeit, anyagait, technikáit, de az önmagában kevés.


Pl részben foglalkozom a szobrászattal, ám rengeteg más ágról, szakmából/tevékenységből vettem át alapanyagokat, technikákat, eszközöket.

Mint mondjuk: fogtechnikus ismimtől, ékszerészetből/aranyművesektől ahol pl modernebb anyagokkal is dolgoznak, sírkő szobrászatból, manikűrös szomszédomtól, gyantásoktól, asztalos rokonomtól, kárpitos barátunktól, 3D modellező és nyomtatós ismimtől.

Mindig mindenkitől tanultam és amiben láttam a lehetőséget vagy aktuálisan kellett a projektemhez, beleépítettem, alkalmaztam. Feldolgoztam saját formában.


Ha megfelelően tudja az ember tálalni, békésen nyugalomban az otthoni kis műhelyből nem lehetetlen a jó élet. Az eleje a nehéz, amikor tapogatózik, kísérletezik az ember és sok a plusz, feleslegessé vált munka pl egy elvetett ötlet keretében. Amint megtalálja az ember, amit keres, onnantól laza. Ha van marketing érzéke és tudja az online teret is megfelelően kihasználni, kezelni.


Nem lehetetlen, ha birtokol az illető bizonyos képességeket, tudást.

2022. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!