Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha valaki szobrászmüvész akar...

Ha valaki szobrászmüvész akar lenni akkor arra már gyerekkorba készülni kell, iskolákkal stb, vagy felnőtt korban is megtanulható?

Figyelt kérdés

Üdv, csak úgy általánosságban eszembe jutott a kérdés mert láttam 1 filmet arról, hogyan készülnek a szép szobrok , ha valakinek az jut felnőtten az eszébe, hogy szobrász szeretne lenni, az még megtanulható? (gondolom valamilyen iskolában), vagy erre már gyerekkorba készülni kell és az ilyesmit tanitó iskolába menni?


köszi


2022. márc. 31. 17:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9-es amikor én a Pető intézetbe jártam Bánkuti István szobrász [link] VOLT A TECHNIKA És rajztanár, ezt akkor gyerek fejjel még nem tudtam hogy szobrász, de már akkor "innen onnan" hallodtam a petőbe, hogy hivatása szerint az, de pont ezért jelentkezett tanárnak, hogy legyen stabil bevétele, bocsánat de kb rendes meló ami biztos. Akkor gyerek fejjel nem értettem ezt, de ezek szerint igaz, sz ilyen müvészrknek is kell 1 úgymond stabil "rendes " meló.


20 éve ballagtam, szerintem már István bácsi se dolgozik ott mint tanár. Szobrászként a gugli szerint tevékenykedik.

2022. ápr. 4. 15:29
 12/14 anonim ***** válasza:
11 Igen én is nyugdíjas koromra akarok majd befutni, mint szobrászművész, ha megérem. Egyébként a rajz tanárom is rézkarcokat készít, de még azt hiszem egyet sem adott el pénzért, csak ajándékozgatja.
2022. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
10 es köszi . 12, miért idősebben?
2022. ápr. 9. 11:10
 14/14 anonim ***** válasza:
13 Akkor már kapom a nyugdíjat. Most még úgy van hogy lesz nyugdíj, de ki tudja...
2022. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!