Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi jó a színpadi stressz...

Mi jó a színpadi stressz levezetésére?

Figyelt kérdés

Imádok énekelni akár közösségben is (pl.: Iskolában az osztályban csak úgy elkezdek énekelni szünetekben és mivel tudom, hogy nincs jelentősége, tudom élvezni és sosem rontom el), de fellépéseken sosem tudom úgy elénekelni a számokat mint ahogyan azt begyakorlom. Mindig tudom a szöveget, egy csomót gyakorlom és mégis elrontom. Amint bemondják a nevem és realizálom, hogy én vagyok soron, őrülten verni kezd a szívem, elkezdek remegni és néha elcsuklik a hangom. Valamit nem tudnátok ajánlani, hogy le tudjam győzni a színpadi stresszt?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. ápr. 29. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne azzal foglalkozz, hogy közönség van ott, hanem egyszerűen csináld azt amit szeretsz, énekelj. Mindenkinek úgyse tudsz a kedvébe járni, egész biztosan lesz ott akinek nem tetszik majd, sokaknak viszont igen. De elsősorban magadnak csinálod, mert te szereted csinálni és azt az örömöt amit neked okoz az éneklés, azt osztod meg a közönséggel, akik - ha jól csinálod - ugyan olyan örömet fognak érezni mint te, ami neked is plusz boldogság. Ezért állsz eléjük énekelni, mert amúgy csinálhatnád magadnak is otthon ahol a kutya nem hallja, a saját örömöd meglenne benne, de az a plusz nem, amit a közönségtől kapsz vissza. Erre gondolj amikor legközelebb fellépsz, sok sikert hozzá!
2022. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajátos megoldásom végül az lett a mások előtti fellépés, előadással kapcsolatban:

Picit külső szemmel is tekintek magamra, hogy mi az, amit én látni, hallani szeretnék és ezt elérjem pl nézők, hallgatók szemszögéből is ez az én legyen domináns, elérhető, hallható.


Ugyebár az "én cél" nem más, mint az a valódi én megmutatása, aki vagyok és, amivel foglalkozom.


A stressz és egyéb tényezők viszont akadályozzák a kibontakozást, így nem azt kapja a befogadó fél/felek, ami a cél.


Ellazulva elképzelem, hogy ez csak egy "szerep" egy darabban, az én életem történetéből, amit előadok.


Önazonos is és könnyebb számomra.


Persze ez csak a sajátos szemszögem.


De volt olyan, hogy vacak nyitóbeszédet megnyitáskor nem akartam mondani (emberundorom miatt, erősen introvertált vagyok és leszív az emberek puszta jelenléte is) és mentoromat küldtem ki magam helyett, aki ismer eléggé és szó nélkül belement.

2022. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!