Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Madách Imre műve, "Az ember...

Madách Imre műve, "Az ember tragédiája" nem csak a magyar, de az európai kultúrának is az egyik legkiemelkedőbb alkotása?

Figyelt kérdés

2022. máj. 6. 11:53
 1/4 anonim válasza:
40%
Mondju érettségi kérdésnek elmegy, de az európai kultúrkör csak röhögne a kérdéseden.
2022. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Megállja a helyét a világirodalomban. De egy külföldi nem fogja ismerni. Őszintén szólva én se tudnék egy portugál drámát vagy drámaírót se mondani, pedig biztos vagyok benne, hogy léteznek zseniális portugál drámák.
2022. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egy európai ember inkább Goethe Faustjának koppintásaként fogja fel. Szerintem sok eredeti gondolat van benne, ez tagadhatatlan, csak nagyon erős az ihletettség.
2022. máj. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Európai szinten az Ember tragédiája egyátalán nem kiemelkedő, magyar viszonylatok között azért tekinthető a maga nemében jelentősnek, mert ez a fajta "bölcseleti irodalom" nem igazán erős. A magyar irodalom inkább az epikus művekben, esetleg a lírában kimagasló.
2022. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!