Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha tetszenek az ilyen helyek...

Ha tetszenek az ilyen helyek akkor goth vagyok?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Milyen romantikus, csendes, szép hely. Legalább is én annak látom. Amúgy magyarországi képek, borsod, Felsőzsolca. Nagyon régi temető, az 1800-as évek végétől temettek ide, azt hiszem az 1950-es évekig. Néha elfantáziálok róla, hogy az ott nyugvó emberek milyen emberek lehettek, vagy hogy a csontjaik még megvannak-e. Ti mit gondoltok? Nektek tetszik amúgy? Néha csak leülök a közepére és merengek, megnyugvást ad. Van amikor este is kimegyek, olyankor még misztikusabb főleg, ha még van egy kis köd is. Egyébként szép képeket csináltam, nem tudom miért lett gyengébb minőségű a feltöltéstől. :(



2022. máj. 8. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ettől nem vagy az és szerintem ne kategorizáld magad.
2022. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A goth egy zenei alapú szubkultúra, szóval ettől semennyire sem leszel az.
2022. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2022. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vagy goth, ha szereted a gothic rock / post-punk zene rajongó vagy.

Csak pár előadó: The Sisters Of Mercy, Joy Division, The Cure, Siouxsie and the Banshees, Virgin Prunes, Depeche Mode, The Specimen.

Ha nem tetszik a zenéjük, nincs miről beszélni. Ne erőltesd bele magad egy olyan címke alá, amiről a sztereotip külsőségein kívül nem tudsz semmit.

Attól még, hogy szereted a temetőket, nem leszel az.

2022. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
* Akkor vagy goth, ha szereted a gothic rock / post-punk zenét, és legalább egy ilyen együttesnek rajongója vagy.
2022. máj. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tafofil vagy. Ami amúgy tök jó dolog.

[link]

2022. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tafofilia? Na ilyenről se hallottam még. Amúgy kérdező te szoktál olvasni? És ha igen, akkor Edgar Allan Poe-t ismered? Ezt minden rosszindulat nélkül kérdezem.
2022. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én imádok temetőben sétálgatni, de a goth (max a pastel goth) nagyon távol áll tőlem.
2022. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

A goth és gótikus két külön dolog. Ha rajongsz a gótikus művészetekért, ide értve a gótikus festményeket, gótikus hangulatú helyeket, gótikus építményeket, gótikus irodalmat stb..., attól nem goth leszel, hanem egy személy, akit lelkileg megérint a gótika, mint művészet. Goth viszont akkor leszel, ahogyan fentebb is írták, ha magadénak érzed a Goth zenei szubkultúrához tartozó fő zenei irányzatokat is. Egy goth zene nem feltétlenül gótikus(pl: korai post-punk zenék), ahogy egy gótikus zene sem feltétlenül goth zene. (gondolok itt a gótikus hangulatokra épülő metal, filmzenék vagy más műfajú zenékre.)


Gothic rajongó viszont lehetsz úgy is, hogy nem vagy goth, mivel mint írtam ez jelen van az irodalomban, építészetben, de még más zenei műfajok dalszövegeiben, hangulatvilágában is. (Metal-on belül például sok Doom Metal, Gothic Metal és Szimfónikus Black Metal banda témáira és hangulatára is hatással volt a gótikus (nem a goth-ra gondolok, persze létezik olyan Metal banda is, ami átmenetet képez a Doom Metal és a post-punk alapú goth rock között, ilyen például: Type O Negative.).

2022. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!