Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Elkezdtem madarakat rajzolni....

Elkezdtem madarakat rajzolni. Grafit + pasztellkréta. Vélemény?

Figyelt kérdés

Szeretném jobban csinálni, szoktam grafittal tanulmányrajzokat is, de a pasztellkrétát még nem igazán érzem. Hogyan tudnék fejlődni?

Előre is köszönöm az építő kritikákat, és a hasznos válaszokat! :)


A rajzok:

[link]

[link]

[link]

[link]



máj. 21. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Ilyet kb. bárki tud.


Nálunk az ovi fala ilyenekkel van tele, a helyi ovisok készítették a képeket.

máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Ezek nem.rosszak, kezdetnek jók. Fotóról rajzoltad őket? Gondolom, igen. Kinek mi tetszik, sokféle iranyba el lehet menni a pasztellel, sokféleképpen lehet ezt is használni. Nem tudom jól kivenni, ez porpasztell? Ha porpasztellt használsz, akkor pl játszhatsz vele, hogy bizonyos részeket bevizezel, néhol nem nyomod rá ennyire. Kicsit érzékenyebbek lehetnének a rajzok szerintem.
máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

nekem tetszik,rajzoljál még sokat!

jók ezek a kis madárkák🙂

cinege,tengelic,harkály

máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem rossz! Viszont legközelebb radírozd ki a grafitot alóla (gyurmaradírral el tudod halványítani annyira, hogy eltűnjön a pasztell alatt). Ehhez a stílushoz nem illik a körvonalas kontúr, ha mégis kontúrt akarsz, akkor se grafittal csináld, hanem vagy színes ceruzával, vagy pasztell-ceruzával (annak olyan a bele mint a pasztellkréta csak vékonyabb vonalakat is tudsz húzni vele, sajnos egy rémálom hegyezni de amúgy tud praktikus lenni). A szemeket se grafittal töltsd ki, mert az csillog és így túl világos, ehhez is használj színest inkább.
máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Kezdésnek nem rosszak! Van némi tehetséged. Azt kéne majd még észrevenned, hogy egy tárgy színe változik attól függően, hogy mennyire van fényben, árnyékban.

Tehát ha leraksz egy egyszínű golyót, egyik irányból megvilágítva, akkor annak nagyon eltérő lesz a színe attól függően, hogy árnyékban van, vagy fény esik rá. Ez igaz a madarak testére is. Attól érezzük egy sík rajzon, hogy "fordul", a lerajzolt test görbülettel rendelkezik, hogy a színek a világított részen világosabbak, az árnyékos helyeken sötétebbek. Ezt pl. gyakorolhatod. Aztán menj el rajzolni tanulni.

máj. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
5# ahogy a csúszka, meg a stiglic testén ez egy kicsit meg is jelenik, ezt következetesebben kicsit. :-)
máj. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Kezdetnek nem rossz.

Ám nem ártana tudnunk ebben a témában a korodat, mert fontos tényező az is. Elárulod?


A grafit kontúr erőltetett, erősen van rányomva és bizonytalan a vonalkezelés.


Kezdetben tanuld meg az alapokat, mint pl eszköz kezelés, vázlat -> szerkezeti rajz, kompozició.

Ha arányos és helyén van minden, akkor haldj tovább.


1#-es kommentelő. Szeretettel várjuk a te munkádat is, ha már nagy a szád és képtelen vagy építő jellegű kritikát firkantani. Tudod, csak be kell bizonyítani,hogy tényleg ovis szintről beszélünk-e. Itt a lehetőséged!


Ám le merem fogadni, hogy egyetlen egy hasonló művészeti ághoz sincsen semmi közöd, ha erre a következtetésre jutottál. Vagyis olyan ember nem tud építő kritikát megfogalmazni, akinek gőze sincsen a dolgokról.


Általában a magadfajta az, aki egykor akart valamit magából kihozni a témán belül, ám a saját képességek alacsony szintje egy erős pofont adott a lelkednek.

S itt éled ki bánatodat rosszimdulat formájában.


Bizonyíts vagy/és válaszolj tisztességesen a kérdésre vagy harapd farkon magad. Az kitölti az űrt egy ideig.

máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Manapság, ha rácseppentesz pár festékcseppet egy papírra, milliókért megveszik. Ha gazdag lennék, előbb megvenném, Kérdező, a rajzaid! Nagyon szépek. Ha nem kopíroztad a vázlatot és nem lenézted egy másik rajzról/képről, akkor becses. Csak így tovább! Ha rám hallgatsz, a papírt lecseréled, és nem füzetbe teszed. Alkoss okosan és tiszta szívvel!
máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!