Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » El lehet felejteni rajzolni?

El lehet felejteni rajzolni?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha hónapokig, évekig nem csinálod, vagy ha mégis másik stílusban.
2022. máj. 24. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
El felejteni konkrétan szerintem nem lehet. Az más kérdés, hogy durván kijöhetsz a gyakorlatból, tehát utána kell egy kis idő, míg úgy rajzolni mint régen. ':))
2022. máj. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Velem konkrétan ezt történt. A kompozíciókkal, az arányérzékemmel semmi probléma, az esztétikummal való kapcsolatom megmaradt. De egész egyszerűen nem tudom lerajzolni ami a fejemben van. 5 éve végeztem a sulit. Akkor voltam utoljára festészet órán. És kb 3 éve rajzoltam utoljára bármit is.
2022. máj. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Erre én is kíváncsi vagyok, mert 5 éve nem festettem semmit, mert beteg, idős anyukámat gondoztam, és nem voltam olyan lelki állapotban, hogy nekiálljak. De nagyon remélem hogy nem felejtettem el. Majd most akarom nemsokára elkezdeni újra.
2022. máj. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kéz és agy összhangja, az izomzat vs mozdulatok miatt, igen, lehetséges.


A mindennapos tevékenységekben másképp dolgozik mindez, így átáll a gyakrabban használt mozgásokra, gyakorlatokra.


Nem mindegy az se, milyen munkát vállalsz/csinálsz!


Nekem volt egy hazaugrásom temetés, ügyintézés miatt, ám azalatt is akartam melót, hogy ne kelljen a gyűjtött, félretett keretembe belekontárkodnom.

Nincs olyan nálam, hogy "jajj csak 10ezret kiveszek", nem!


Mert az ember jó szokása, hogy mindig többet fog idővel kivenni. Stb.


Bevállaltam az első munkát, amit hirdetésben találtam.


Nem büdös a munka, asztal mellől (akkori karrier építés elején voltam huszonéves korom eleje) mentem egy hónapos gyárit bevállaltam szalag mellett.


Mivel ott monoton folyamatos kézmozdulat volt, a hónap végére nem tudtam a megszokott rutin mozdulatokat kivitelezni.


Alapon 50-80cm es full egyeneseket húzok szabad kézzel, ez helyett a15-20cm es egyenes húzás is tré volt.


Teljesen ki voltam akadva, főleg, hogy dolgok elintézése után 2 héttel már az akkori kinti helyemre vissza kellett mennem és teljesítenem.


Abban a két hétben munka után 4-6 órákat gyakoroltam, meg kimaszíroztattam a kezeim izmait.


Ijesztő és kétségbeejtő, hogy az agyad emlékszik a dolgokra, mozdulatokra, ám a kéz "önkényesen" nem azt csinálja.


Volt ranárom, anno figyelmeztetett is minket:

"ne feledd, a kéz felejt!"

"gyárak és társait a kreatív, művészi képességekkel áldott ember kerülje ki, mert megöli."


Nos, ezt akkoriban meg is tapasztalhattam.


Hozzáteszem:

Nekem az alap motoros képességeim fejlettebbek, melyek kellenek/szükségesek alkotásokhoz.


Pár óra alatt megtanultam másik kézzel is rajzolni.


Másoknak lehet nagyobb gondokat okozhat egy" visszaállás".


De sportban is tapasztaltam ilyen jelenséget.


2év kihagyás után elmentem teniszezni.

(előtte napi szinten püfföltem)


Na az úgy nézett ki, hogy a rutin pózok megmaradtak, fejben még a fitt tenisz mozdulataim, megszokásaim maradtak, ám az első ütéskor megrogytak a lábaim és lecsücsültem pályán xD


Az izomzatom nem tudta tartani a lépést az agy általi dolgokkal.


Barátom visított a nevetéstől a pálya túloldalán.


Az a "mi a fene volt ez?" kérdéssel néztem magam elé. "Ez most komoly???"


El kellett fogadnom, hogy kezdő alapoktól kellett visszaszoktatnom a testem.


Kegyetlen volt, máig bennem maradt ez a két eset.


Az egyén motoros képességeitől függ:

Alapon mennyivel jobb s annak megfelelően tud jobb minőséget alkotni, még ha nem is gyakorol.


A tehetség pont azért az, mert jók az alap képességei, amelyet gyakorlással mégmagasabb szintre emelhet.


A dolgokra való vissza"alkalmaszkodás" is ezen képességek alap szintjétől függenek.


Pl valakinek évtizednyi gyakorlással sikerül egy elfogadható szintet elérni.


Azt a szintet egy tehetség, azaz magasabb szintű motoros képességekkel rendelkező simán behozza töredék idő alatt.


Ugyanannyi idővel pedig szárnyal.


Nagyon érdekes és jóval mélyebb témák ezek, mint ahogy gondolná sok ember.

2022. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért, elpötyögtem telón.
2022. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!