Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A DevianArt oldalon kell...

A DevianArt oldalon kell adózni az eladott rajzok után?

Figyelt kérdés

És ha igen, hogyan?

Számlát kiállítani csak akkor lehet ha vállalkozásként működünk, és ezáltal adószámmal is rendelkezünk?



2022. szept. 3. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
Én diákként anno adtam el rajzokat, de nem adóztam utána. Mármint tényleg ilyen $1-$5 értékben vajon megérte volna? Meg amúgy is 15 éves voltam. Nem úgy van, hogy egy bizonyos összeg fölött kell, amit havonta elérsz? De lehet, hogy erre van valami jogszabály, akkor viszont teljesen mindegy, hogy DeviantArt-on vagy Meskán adod el a rajzot.
2022. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 benboglar ***** válasza:
100%
Attól függ,mennyi a bevételed ! De a NAV-tól egyéb tevékenységre új adószámot kell kérned, ehhez pedig két fajta számlát venni, és lehet bélyegzőt is csináltatni ! Nekem is így van, igaz én az írói tevékenységemre és kötet eladásokra váltottam adószámot ! A lényeg,hogy legyen,mert pl. ha közület vagy cég vásárol, muszáj számlát adnod! Egyébként nem lényeg a számlád,de elvileg legyen !! Sok sikert az eladásokhoz!
2022. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!