Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan adózzak az interneten...

Hogyan adózzak az interneten eladott kézműves dolgok után?

Figyelt kérdés

Kell egyáltalán? Van esetleg valami összeghatár, ami alatt nem, vagy ha egész évben 1 darab plüssmacit adok el 3000 ft-ért, abból is lejön valami? Hogy működik ez pl OLX-en, Vaterán, stb?

A meska.hu-t nézegettem, megtaláltam minden költséget, szabályt, de erre vonatkozóan nem találtam semmi infot.


2015. jan. 6. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen tételben adsz el és van összeghatár is.Tehát, ha te vagonszámra adsz el plüssmacikat és ebből rendszeres, bizonyos összeg feletti jövedelmed származik, akkor kell adózni valamennyit.De ha havonta eladsz pár ezresért - plüssmacit, vagy bármi mást, akkor nem kell.Jól is néznénk ki...

Ha már kisebb vállalkozás szintjén árulgatsz és van belőle bizonyos rendszeres jövedelem, akkor lehetsz adószámos magánszemély, az a legegyszerűbb, de ilyen kis alkalmi eladások miatt még az sem kell.

Nos, én így tudom...

2015. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most nem forog az agyam, ezért nem vagyok benne biztos, hogy évi 600 vagy 800 ezer forintos bevétel alatt nem kell adózni, ha a megunt dolgaidat adod el, de az már kereskedelemnek számít, ha kifejezetten eladásra/megrendelésre gyártasz valami kézműves apróságot. Az aukciós oldalakon jutalékot kell fizetned az eladások után, de ennek nincs köze az adózáshoz.
2015. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tehát akkor ha direkt ilyen célra készítek kézműves dolgokat, akkor nincs ez a 600.000-s határ és már az első 1000 ft-ból is adózok, ugye?

Illetve a kérdés még mindig áll, hogy hogyan? Adózok én örömmel (vagy mi... :D ), de úgy, h nem komplett vállalkozás, csak neten hirdetek, úgy hogyan kell?

2015. jan. 8. 04:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira adózni akarsz, akkor menj be a Nav-hoz és legyél adószámos magánszemély.Ez valami havi kisebb adóösszeg valami 3000 Ft körüli, de ha nem jön össze ennél jóval több eladásod, akkor többre jön ki az adó, mint a bevétel, tehát sztem hülyeség...

Na és honnan tudják, hogy az új, amit árulsz és nem megunt csecsebecsék ?..

2015. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!