Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A művészekre tényleg jellemző...

Balasa Bence kérdése:

A művészekre tényleg jellemző valami "másság" vagy csak én vagyok ilyen Peches?

Figyelt kérdés

Sokszor szembesülök azzal, hogy a művészek akiket követek különböző oldalakon, Valamilyen lelki gonddal küszködnek (depresszió, fantáziálás az öngyilkosságról)...



Hogy közelebbről is hozzak példát:


Volt barátnő: súlyos szorongás és depresszió, mivel az általános iskola nyolc éve alatt végig szekálták.

De eközben pedig nagyszerű rajzolóművész, és tehetséges író.


Én: szorongás (szintén az általánosnak hála), de nálam nem alakult ki depi.

Aki olvasta már néhány kérdésemet az tudja, hogy próbálkozom az írással.



Szóval, csak bevonzom az ilyesmit, vagy a művészi vénának ára van?



2022. szept. 28. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A művészek általánosságban érzékenyebb emberek, intenzívebben élik meg az érzéseket és fontosabbak nekik az érzések. Ezért fordulhatnak elő gyakrabban a művészek között ilyen mentális problémák.
2022. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Zéró összefüggés. Vagyis lehet, hogy tudnak lelki defektusok előjönni komoly mélységekként, ha alkotásra adja a fejét valaki, de a nyúl ürege sokkal mélyebb ennél. Valószínűleg akik belső ellentmondásokkal küzdenek, azok egész egyszerűen többet gondolkodnak az átlagnál, erősebb a késztetés bennük, hogy megfejtsék a világot, az embereket, és talán néha önmagukat is. Nyilván a sima lázongó depresszoid arc is tud olyat, hogy csak leírja, mit lát, és mivel kíméletlenül őszintén és kellően képiesen és érzelmesen teszi, lesz egy tábor, aki ünnepelni fogja. De a mélység ott kezdődik, hogy átlátod az egészet, felismerted, hogy a legtöbb, amit tehetsz, hogy elgondolkodtatsz embereket vészterhes dolgokon, aztán nagyjából ugyanúgy, ugyanazt megírod, amit az előző, csak esetleg az érzelmi mélységei egy alapjáraton befogadó, életteli bölcsességet sejtetnek.


Amit művészi vénának hívsz, az 10% tehetség, 90% munka. Megérteni, amit látsz, és engedni, hogy végig is menj a lehetőségeken akkor is, amikor már információd sincs elég az azonnali megértéshez. A ténylegesen át nem látott dolgokat tisztázni, kikutatni. Olvasni másoktól a témakörödben, elkülöníteni a tudást a szószaporítástól. Átgondolni, vázlatolni, tisztázni a saját szándékaidat, és a tudásod határait. Aztán már csak írni kell elsöprően jól tudni, a többi csak idő és szorgalom.

2022. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Értem, hogy mire gondolsz, de az téves megközelítés, hogy a művészet egyenlő az őrülettel, vagy mentális betegnek kell lenni ahhoz, hogy valaki alkosson. Nyilván van ilyen is, hiszen a borderline vagy a hisztrionikus személyiségzavarral élő embereknek nagyobb az affinitásuk arra, hogy valami különlegeset csináljanak, arról nem beszélve, hogy állandó figyelmet igényelnek. A hisztrionikusok között pl. rengeteg a színész, mert az egy olyan munka, ahol a figyelem középpontjában kell lenni. Viszont nem kell hisztrionikusnak lenni ahhoz, hogy valaki jó színész legyen. Az intelligens pszichopatákat is vonzza a sebészet, de ez nem jelenti azt, hogy aki jó sebész, vagy ezt a szakmát választja, az pszichopata.
2022. szept. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Borderlineosként egy kicsit fájt, hogy konkrétan párhuzamot vontatok az állapotom és a pszichopaták között, de sebaj. Lehet csak a túlérzékeny fázisom az ok...


Hogy a kérdezőnek is válaszoljak, szerintem is inkább arról lehet szó, hogy ebből is lehet előnyt kovácsolni művészet terén (intenzív érzelmek), de eleve cáfolja a feltevést, hogy rengeteg olyan nagy művész van, akinek nem volt ilyesmi baja.


Ugyanígy, az hogy mondjuk depressziód vagy borderlineod van alapvetően nem ad tehetséget semmihez (élő példa vagyok, belőlem sem lett József Attila, csak egy idegroncs).

2022. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: Hö? Nem vontam párhuzamot a borderline és a pszichopátia között, két teljesen különböző személyiségzavarról van szó. Amúgy a borderlineról nem is írtam, hanem a hisztrionikusokról és a pszichopatákról.
2022. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!

Amely problémákat leírtad azok globális problémák, csak mindenkinél más formában, más szinten vannak jelen, más % arányban.


Tizenéves lehetsz vagy még nem láttál eleget a világból vagy/és nem elmélkedsz több aspektusból a világgal kapcsolatban nyitott szemmel.


Vannak, akik nem művészek, mégis hiperérzékenyek.

Stb


A kérdés az: kik ismerik meg magukat, néznek szembe a tükörrel és önismeret keretén belül rendezik magukban a gondjaikat. Koorigálják, felülírják vagy élnek vele stb.


Üdv!

Egy több ágon alkotó lélek, aki számtalan perspektívából nézve él s elemez.


S ezek is inspirálóak rengetegszer.


Ui.: extrovertált vs introvertált személyeknél másképp kell kezelni dolgokat.

Minden eset specifikus, nincs egyforma ember, se környezet s azok hatásai.

Az más, hogy itt is vannak hasonlóságok, közös halmazok.


Nem kell "művészi vénának"-kal társítani ezen dolgokat.


A művészet önkifejezés vagy/és alkotás. A mű kivitelezésése, művészeti ágakon produktum a művész lelke, ami művésszé teszi, az nem más, mint az átlagnál magasabb szintű motoros képességekkel rendelkezés s azzal való alkotás.

2022. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6


Azért annyira nem vagyok fiatal (21 éves).


Amiket leírtam, csak arra vagyok kíváncsi: puszta véletlen, hogy amely művészeket követek a különböző oldalakon (írók, rajzolóművészek) előbb - utóbb kiderül, hogy deperessziósak, már fantáziálgattak öngyilkosságról.

2022. okt. 2. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Átlag attention whore működés.
2022. okt. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!