Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kezdő rajzosként tudtok...

Kezdő rajzosként tudtok ajánlani magyar/angol videó sorozatot ahol megtanítják a alapokat?

Figyelt kérdés
2022. okt. 23. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem rajz ugyan, de Bob Ross (egy tunderi muvesz volt!) videoi baromi jok, ha kesobb festeni akarnal. (Youtube-on egyebkent.)
2022. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amugy az a baj, hogy sok esetben ugye ezt a hulye karikazos, vonalazos rajzolast ajanljak, aminek semmi koze a rajzolashoz. Engem speciel csak megzavart (parszor probalkoztam vele). Maradtam a "nezem+rajzolom" megoldasnal. Igaz, hogy (peldaul) egy Dragon Ball szereplo megrajzolasa 3-4 ora (arnyekolassal, szoval nem csak a korvonalak), de garantaltan jora sikerul. Tudom, nem egy fel ora, de az a lenyeg, hogy ennelegedett legyek vele.
2022. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2022. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Totál alapokhoz javaslom:

[link]


Ám jó lenne egy tanár eleinte, aki ezek alapokat oktatja. Ugyanis külső és egyben hozzáértő szem látja a hibákat, melyekre felhívja figyelmed, segít, koorigál és megérteti veled.


Művészetin is ezen alapokat tanulják. 1.év eszközkezeléstől a szerkezeti rajzig a kockológián keresztül. Kockák, hengerek, téglatestek. Majd lassan bedobják a drapéria rajzolását.

2.év drapériák, bonyolultabb dolgok jönnek a tanulóknak, amely év vége felé bővül.

Pl csendélet


S így tovább csontváz, koponya, azaz az emberi test váza, amely átfordul portréba, aktba.


Menjen kezdetben a szerkezeti rajz arányosan, addig ne is akard fullra kidolgozni.

A szerkezeti rajz minden alkotás alapja.


Hiába tónuszik valaki szépen, ha "részeg" az alap és dől minden róla, amit fel épített rá az illető. (sok ilyen van)

2022. okt. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!